بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از زهرا خانم

سلام
دختری ۳۷ ساله هستم و مجرد به تازگی با ی اقا اشنا شدم دلم نمیخواد توی این رابطه ب گناه الوده بشم. (حتی در گرفتن دست یه نامحرم)
سوالم اینه که ایا میتونم بدون گرفتن نظر ایشون در زمانی که با هم هستیم خودم صیغه رو بخونم. (با توجه ب اینکه میترسم خودم پیشنهاد صیغه به ایشون بدم و ایشون خواستهاشون از من در حد زن و شوهر بشه)ممنون میشم سوال منو جواب بدید.

جواب

سلام بر شما

خواهرم! مراقب باشید که خود را این گونه به گناه نیندازید. شما نباید با مرد نامحرم ارتباط داشته باشید. این ارتباط مورد پذیرش خداوند نیست و دام مهمی برای شیطان است تا به تدریج قبح گناه را از شما بگیرد و در دل شما شوق افتادن در گناه را ایجاد کند. 

همچنین بدون اذن پدر و بدون اطلاع آن آقا نمی تونید با ایشون محرم بشید. البته با توجه به این که برخی از مراجع تقلید نظر دیگری دارند، می توانید به اینجا مراجعه کنید. 

 

پس خیلی عاقلانه است که این رابطه با کنار بگذارید. اگر این آقا خواستگار شماست، محترمانه و همراه با خانواده به خواستگاری شما بیاید و تحت نظر والدین شما، روند خواستگاری را طی کند. اگر هم خواستگار نیست که اصولا کاری با او ندارید و نباید اجازه دهید که هیجان های جوانی شما را آلوده به گناه و وابستگی های ناشی از آن کند. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2930
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613659
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی