بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم نیلوفر

سلام
من دختری ۲۰ ساله هستم،یک خاستگاری دارم ک ازنظر خانواده تاییدشده هستن وپدرم اجازه ی ازدواج رو دادن.
اماچون پدرم تعصبی هستن،اجازه ی خوندن صیغه محرمیت ب ما رو ندادن.
امازمان عقد دایم رو مشخص کردن.
عرض من اینه،ک رفت و امد ها وصحبتایی ک من بانامزدم دارم نمیخام گناه تلقی بشه.میشه خودمون صیغه بخونیم بدون اطلاع کسی؟

جواب

سلام بر شما

با توجه به این که برای عقد موقت لازم است که ولی شما صراحتا اجازه بدهد، نمی تواند بدون اجازۀ ایشان عقد موقت بخوانید.

خواهرم! دوران نامزدی (قبل از محرمیت) به سرعت سپری می شود. سعی کنید در این دوران را احساسات و هیجان های خود غلبه کنید و با گفتن حرف های عاطفی خود را به گناه نیندازیذ. به هر حال زندگی فراز و نشیب های زیادی دارد و این دوران هم، دوران امتحان شماست. اگر از این امتحان به خوبی برون امدید، خداوند هم در فراز و نشیب های زندگی بهتر و بیشتر شما و نامزد شما را یاری خواهد کرد.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت