بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از اعظم خانم

بنده ده ساله با اقایی اشنا شدم،خیلی بهم علاقه نشون داد و باعث شد بهش اعتمادکنم. خیلی هم دوسش دارم اماخانوادش به شدت مخالفت می کنند. تنها مشکلمونم اینه که ایشون زرتشتی هستن و من مسلمون. و این اقا قول دادن خانوادشونو راضی میکنن. اما راضی نمیشه من همه چیزمو برای این اقا گذاشتم. خواستگارهامو رد کردم و عاشقانه دوسش دارم. نمیدونم چرا احساس میکنم این اقا ی موقع هایی ازم فاصله میگیره، و پشیمون میشه از ازدواج اما دوباره بهم نزدیک میشه. البته فکر میکنم به خاطر فشارهای خانوادشه. تو رو خدا راهنماییم کنیدچه دعایی بخونم که خانوادش رضایت بدن و خودشم از دودلی در بیاد. تو رو خدا از نظر منطقی و دینی راهنماییم نکنید. فقط ی راهی بهم نشون بدین که به این اقا برسم و ازدواج کنیم. موقعیت بهتر نمیخوام. عاجزانه میخوام کمکم کنید. ایا شما می تونیدبرام دعا بنویسید؟ گرچه خودم خیلی دعا می کنم و ذکر میگم اما فرقی نمیکنه، به ناامیدی رسیدم و از پا افتادم. طوری که حتی نمیتونم غذا بخورم و خیلی ضعیف شدم.می خوام بمیرم، تو رو خدا کمکم کنید.

ممنونم ازتون،خداخیرتون بده

جواب

سلام بر شما

درست است که عاشق ایشان شده اید و درست است که فکر این آقا تمام افکار شما را مشغول کرده.

اما آیا ازدواج با یک زرتشتی صحیح است؟!

آیا خداوند به شما اجازه می دهد با کسی که هم کیش شما نیست ازدواج کنید؟!  

آیا می توان به خاطر چنین عشق هایی خدا و دین را نادیده گرفت؟! 

آیا فکر نمی کنید که در صورت نادیده گرفتن احکام الهی، اتفاقاتی می افتد که هم آخرت خود را از دست می دهید و هم دنیا را؟! 

اگر از همان روز اول به این قانون الهی توجه می کردید، قلب خود را مملو از عشق به چنین شخصی نمی کردید. و شخصیت و آرامش خود را حفظ می کردید. خواستگارهای خودمی پذیرفتید و الآن هم در کنار همسر و ـ احیانا ـ فرزندان خود، زندگی خوش و عاشقانه ای داشتید. 

واقعا دلتان به حال روزهای قبل از این عشق تنگ نشده؟! روزهایی که با امید از خواب بیدار می شدید. با آارمش زندگی می کردید و محبت خود را بذل پدر و مادر و دیگر نزدیکانتان می کردید. اما الآن چی؟!!!

آیا فکر نمی کنید که این عشق بلایی است که دین و دنیای شما را هدف قرار داده؟!  چرا فکر می کنید که باید همچون شمع بسوزید و خود را فدای چیزی کنید که ارزشش را ندارد؟!

پس خودتان چی؟!

آیا ارزشی برای خود نمی بینید؟!

آیا به آیندۀ زیبایی که پیش روی شماست امید ندارید ؟!

و آیا فکر می کنید آیندۀ شما تنها با این شخص رقم می خورد؟!  (قطعا چنین نیست)

شما می توانید از این دام شیطانی نجات پیدا کنید.

می توانید آرامش گذشته را پیدا کنید.

می توانید از این اسارت مرگ بار نجات پیدا کنید

و می توانید زندگی خدا پسندانه و عزت مندی را شروع کنید. (پس امیدوار باشید)

اگر نیاز به کمک بیشتر بود می توانید بعد از همانگی پیامکی با بنده تماس بگیرید.

موفق و پیروز باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی