بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم هانیه

با سلام
من دختری ۳۵ساله هستم و بخاطر نیاز روحی شدید با یه مرده متاهل که از اشناهامونه تلفنی رابطه دارم و همدیگره و دوست داریم و میدونیم برا ازدواج دایمی نیست چون بخاطر خونواده هامون این موضوع رو قبول کردیم.
ولی تلفنی بهمدیکه ابراز احساسات جنسی هم میکنیم. من بخاطر گناه نبودنش میخواستم صیغه موقت بخونم و ایشون قبول کردن.و هردومون هم قبول داریم بخاطر باکره بودنم هیچ ختایی نکنیم. 
آیا میتونم عقد موقت بخونیم و خودمون باهم با زمان و مهریه مشخص؟

جواب

سلام بر شما

در میان مراجع تقلید، حضرت ایت الله مکارم شیرازی می فرماید: اگر دختری سی سالش تمام شد، نیازی به اذن پدر ندارد و می تواند با دیگری محرم شود. برای دریافت نظر سایر مراجع تقلید اینجا کلیک کنید. 

اگر مرجع تقلیدتون اجازه می دهد که این کار را انجام دهید، باید مراقبت زیادی کنید که مشکلی پیش نیاید. کسی متوجه نشود و بکارتتان هم لطمه نخورد. برخی از دخترخانم ها با همین فکر با دیگری محرم شدند و به صورت ناخواسته بکارت خود را از دست داده اند. 

دختر و پسر، خودشون می تونند عقد موقت بخونند. مناهی به شرطی که به احکام آن آگاهی داشته باشند و به صورت صحییح بخونند.  

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی