بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا کیارش

با سلام

میخواستم بدونم اگه من با خواهر زنم صیغه عقد موقت و بخونم (مطعلقه است) ایا خیانت به زن محسوب میشود؟

جواب

سلام بر شما

درست است که خواهر زن شما مطلقه است و ایشون می تونه بدون اذن پدر، با مرد دیگه ای محرم بشه. اما ایشون خواهر همسر شماست و شما به هیچ وجه نمی تونید با ایشون محرم بشید. 

بله! اگر کسی همسرش فوت کرده باشه و با اینکه همسرش از او جدا شده باشه، در چنین صورتی می تونه با خواهر همسر ازدواج کنه. اما شما که به حمد الله در کنار همسرتون هستید، به هیچ وجه اجازه ندارید با خواهر همسر عقد موقت بخونید و اگر هم چنین کاری کردید، عقدتون باطه و محرمیتی حاصل نمیشه.  

در ضمن به شما توصیه می کنم که مراقب نوع ارتباط خود با خواهر زنتون باشید. شیطان در کمین شما نشسته و نزدیک است که شما راب ه گناهان بزرگی بیندازد. اگر غفلت کنید در دام های بزرگی گرفتار میشید. 

تقوای الهی داشته باشید و رعایت حریم محرم از نامحرم را داشته باشید. اگر این گونه باشید، در دنیا و اخرت سعادتمند خواهید بود، اما اگر لذت ناجیز دنیا را به آخرت بفروشید، هم در دنیا گرفتار خواهید شد و هم در آخرت. (مطالعۀ بیشتر

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی