بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا مهدی

سلام . من با یه دختر اشنا شدم میخوام صیغه عقد موقت بخونیم حالا دختر میگه من ازدواج کردم ولی حدود دو ساله اصلا هیچ رابطه ای با شوهرم ندارم ولی هنوز طلاق نگرفتن .آیا مشکل دارد من با او صیغه عقد موقت بخوانم؟

جواب

سلام بر شما 

درست است که این دختر خانم مدت های طولانی با شوهرش رابطه نداشته، اما به هر حال متأهل هست. تنها راه جدایی آن ها هم طلاق است. بنابراین، اگر ۵۰ سال هم بگذرد و خانم طلاق نگیرد، باز هم خانم متأهل به حساب می آید. 

صحبت کردن پیرامون ازدواج با خانم متأهل حرام است و حتی اگر کسی از خانم متأهل خواستگاری کند، کار حرامی انجام داده است. 

بنابراین، از این  خانم دور شوید و مراقب باشید که اگر کسی با خانم متأهلی این گونه رابطه داشته باشد، مشابه چنین بلایی برای خودش و همسر خودش رخ دهد.

امام صادق (علیه السلام) می فرماید: «در تورات این گونه نوشته شده: ای فرزند آدم! هر طور که می خواهی، باش. اما بدان که هر گونه رفتار کنید، همان گونه هم با تو رفتار خواهد شد»؛ «ابْنَ آدَمَ کُنْ کَیْفَ شِئْتَ کَمَا تَدِینُ تُدَانُ» (الکافی، ج۲، ص۱۳۸)  

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2465
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613194
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی