بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم …

سلام وقت شمابخیر.عبادات قبول.خیلی ممنون ازاطلاع رسانی خوبی که میکنید.من خانمی مجردم ۴سال پیش باآقایی که مجرد بود دوست شدم و۲سال باهم بودیم ورابطه نزدیک داشتیم.الان ۲سال که جداشدیم.خواستم من راهنمایی کنید که هروقت خواستم باکسی ازدواج کنم آیادرمورد اون رابطه چیزی بگم؟اگه قسم دادوخواست درموردگذشته ام بدونه چیکارکنم؟اینم بگم باکره ام.

جواب

سلام بر شما

اگر رابطۀ گذشته، اثاری در زندگی آیندۀ شما نخواهد داشت، لازم نیست که در این رابطه، چیزی به همسرتان بگویید. 

البته باید توبۀ کامل کنید و سعی کنید با عبادت به درگاه الهی و تقویت  نماز و اخلاق حسنه، گذشتۀ خود را جبران کنید و تاریکی آن زمان را از بین ببرید. 

اگر هم اصرار کرد که در مورد گذشتۀ خود حرفی بزنید، نباید چیزی بگویید؛ چرا که اقرار به گناه در نزد حلق خدا، گناه است و این کار موجب می شود که برای همیشه به شما سوء ظن داشته باشد و هر از چندگاهی گذشتۀ شما را به رختان بکشد. 

اگر شما را فسم داد، می توانید توریه کنید و بگویید: «من اهل این کارها نیستم.»

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت