بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا سعید 

دوست گرامی بنده صیغه موقتی خواندم و زمان آن را نیز مشخص کرده و مهریه را نیز همان جمله معروف یک شاخه نبات و یک جلد کلام الله مجید عنوان کردم اما نه قران نشان دادم و نه شاخه نبات آیا صیغه خوانده شده باطل هست

سایت هم اندیشی دینیجواب

سلام بر شما

با توجه به این که مقدار مهریه مبهم است. یعنی مشخص نشده که این کلام الله مجید، چه نوع قرآنی با چه قیمتی باشد، عقد موقت باطل است. دلیل بطلان عقد هم آن است که مهریه، مُقوّم عقد موقت است و با مبهم بودن آن، عقد هم باطل می شود.

لازم به ذکر است که اگر در عقد دائم چنین مشکلی پیش بیاید، عقد صحیح است؛ چرا که مهریه مقوّم عقد دائم نیست.  

منبع: پرسش تلفنی از دفتر آیت الله مکارم شیرازی (۳۷۸۴۰۰۰۱ – ۰۲۵)

 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی