بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم ویدا

سلام, حاج اقا اگه میشه لطف کنین این سوال جواب بدین,
من بعلت ترک اعتیاد مجبورم از یه قرص کوچک زیر زبانی استفاده کنم, اونم روزی دو بار, به طوری که قرص کوچکی رو زیر زبانم میزارم که با اب دهانم مخلوط بشه و جذب بشه, آیا این روزه ام باطل میکنه؟ در این مورد در رساله مرجع تقلیدم نتونستم چیزی درک کنم, مرجع من ایت ال… خامنه ای هستن

جواب

سلام بر شما

با توجه به این که این قرص، به تدریج آب میشه و فرو میره، باعث بطلان روزۀ شما میشه. 

بنابراین، می تونید از این قرص ها، برای قبل از اذان صبح و بعد از اذان مغرب استفاده کنید. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ آیا قرص های زیر زبانی روزه را باطل می کنند؟

  • م

    این خانم مجبور هست هر ۸ ساعت یک قرص زیر زبانی استفاده کند در حالی که طول مدت روزه داری امسال ۱۶ ساعت هست پس عملا امکان استفاده قبل و بعد از اذان را ندارد. بلکه منظور ساعت ۷ و ۱۵ هست.

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت