بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم ستاره

سلام / با یه اقایی عقد موقت کردم و با ایشون بنا بر مشکلاتی قطع رابطه کردم، ولی هنوز دو ماه از زمان عقدمون مونده و ایشون هم دیگه نیستن.

می خواستم بدونم می تونم با یکی دیگه ازدواج موقت داشته باشم، یا حتما باید منتظر بمونم؟
اگه میشه به سوالم یه جواب کوتاه بدین ولی جواب بدین ممنون

جواب

سلام بر شما

هر چند که این آقا شما رو ترک کرده، اما تا زمانی که در عقد ایشون هستید، نمی تونید با شخص دیگری محرم بشید.   

بنابراین، یا باید این آقا مابقی مدت رو به شما ببخشه و یا این که صبر کنید تا مدت باقی مانده به اتمام برسه. 

البته اگر در ایام محرمیت، نزدیکی هم داشته اید، باید بعد از اتمام دوران عقد، عده هم نگه دارید. (کلیک کنید) اما اگر نزدیکی نداشته اید، نیازی به عده نیست و می توانید بلافاصله بعد از اتمام مدت عقد موقت، با شخص دیگری محرم شوید. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ آیا قبل از اتمام عقد، می تونم با دیگری محرم بشم؟

  • setare

    مرسی خیلی ممنون از لطفتون

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی