بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم نیروانا

سلام

من دخترم و ۱۲ سالمه همیشه برای خودم یه موضوع طرح میکنم و گاهی اوقات به ان فکر میکنم که جنس مخالف خیالی که وجود خارجی ندارد نیز درونش هست. آیا گناه است؟
لطفا فوری جواب دهید

جواب

سلام بر شما

دخترم! برای شما صحیح نیست که چنین  افکاری رو در ذهنتون وارد کنید و به آن ها بپردازید. 

درست است که فکر شخص خاصی رو نمی کنید، اما این افکار موجب می شود، علاقمند به ارتباط با جنس مخالف شوید و این علاقه، برای آیندۀ شما خطرناک است. 

 برای این که دیگر چنین افکاری نداشته باشید، باید خوارک فکری خوبی برای خود فراهم کنید و در طول روز به ان بیندیشید. 

مثلا در خصوص تشرف به خدمت امام زمان یا در مورد خاطرات جبهه و جنگ مطالعه داشته باشید و در طول روز به آن فکر کنید. تصور امام زمان ـ علیه السلام ـ تصور این که ایشان هم به شما توجه کند و بتوانید روی مبارک ایشان را ببینید، بسیار لذت بخش است و نه تنها مشکلی برای شما درست نمی کند، بلکه موجب شکوفا شدن استعدادهای انسانی شما شده و آرامش شما را صد چندان می کند.

همچنین  مراقب جمع دوستان خود باشید. ممکن است در میان دوستان با همنشینان شما، افرادی هستند که صحبت از جنس مخالف به میان می آورند. نشستن پای صحیت های چنین افرادی، همانند خودن غذای مسموم است. غذایی که افکار شما را آلوده می کند  تبعات بدی برایش ما دارد. بنابراین، همنشین های خوبی برای خود انتخاب کنید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ آیا فکر کردن به نامحرم خیالی اشکال دارد؟

 • نیروانا

  اخه حاج اقا من خیلی دوست دارم و درواقعه از ۳سال پیش هیچ مشکلی ام برام پبش نیومد و بخاطر اینکه در واقعیت به گناه کشیده نشم فکرمیکنم ایا گناه؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ خرداد ۲۰م, ۱۳۹۴ ۰۴:۵۶:

  درسته که ـ به قول خودتون ـ به این افکار عادت کردید و بهشون انس گرفتید، اما همان طوری که گفتم، تلاش کنید و این افکار را کنار بگذارید.
  این افکاری موجب بروز روحیۀ عاشق پیشگی و انس به جنس مخالف در شما بشه و زمینۀ افتادن به گناه رو در شما مساعدتر کنه.
  پس به جای فکر کردین به این امور، افکار دیگری رو جایگزین کنید و خیالات خود را متمرکز در اونا کنید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت