بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا احسان

باسلام
من دانشجوی ترم یک رشته قضاوت دانشگاه علوم قضایی هستم ۱۹سال سن دارم وکارم ان شاءالله حتمی است .میدانم که ازدواج برای من فعلا زود است ولی تقریباهمیشه به ان فکر می کنم وخصوصیات یک دختر خوب رو همیشه تو ذهنم مرور می کنم هر چی فکر می کنم به کسی جز یه خانم طلبه نمیتونم که برسم .ما توروستا زندگی می کنیم وتقریبا در اطراف خودمان طلبه خانمی وجود ندارد من موندم چه طور میشه همچین دختری رو پیدا کرد.اگه خدا بخواد۴سال دیگه قوه قضاییه ما رو به عنوان دادیاربه شاید یکی از استان های غرب کشوربرای شروع کار بفرستد.به نظرتون باید منتظر بود یه دختر خوب به تورت بخوره یا میشه به جاهای مختلف ازجمله حوزه های علمیه سرزد.اصلامیشه همچین کاری کرد در مورد خودم هم بگم به نظر من همه چیز در سه کلمه خلاصه می شود.عشق .خدا شهادت

جواب

سلام بر شما

برای ازدواج، قبل از هر چیزی باید به خواسته های خود فکر کنید.

ظاهرا خواستۀ شما داشتن به زندگی عاطفی، ساده و معنوی است. و تصور می کنید که این زندگی، تنها در ازدواج با یک دختر طلبه محقق می شود. 

 به نظر بنده، صحیح نیست که چنین تصوری داشته باشید و از همین ابتدا دایرۀ انتخاب خود را محدود کنید. برخی ازدخترهای طلبه، طلبه هستند اما از این ویزگی محروم هستند. و در طرف مقابل، دخترهای غیرطلبۀ زیادی هم هستند که، طلبه نیستند، اما اهل محبت و سازگاری با همسر، و نیز اهل معنویت هستند. 

با توجه به این مطلب بهتر است به جای تمرکز در دختر طلبه، روی خواسته های اصلی خود متمرکز شوید، و سعی کنید با مشورتی که با مادر خود خواهید داشت، دختر مطلوبتان دا در محل اقامت خود پیدا کنید. 

اطمینان داشته باشید که در همان جا هم دخترهای خوبی وجود دارد. دخترهایی که از نظر فرهنگی هم کفو یکدیگر هستید و می توانید زندگی خوبی را در کنار آن ها داشته باشید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت