امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از امیر آقا

خیلی ممنون که پاسخ من رادادید باتشکر.

یک سوال دیگه دارم. آیا قورت دادن بزاق گلو و بینی باعث باطل شدن روزه می شود؟

جواب

سلام بر شما

آب دهان: فرو بردن آب دهان (حتی اگر مزۀ آن هم عوض شده باشد) روزه را باطل نمی کند. 

اخلاط سر و سینه: اگر اخلاط سر و سینه به فضای دهان نرسیده باشند، فرو بردن آن ها اشکالی ندارد، اما اگر به فضای دهان رسیده باشند، فرو بردن آن ها باعث بطلان روزه می شود.  

توجه: حضرت آیت اله سیستانی بر خلاف نظر سایر مراجع می فرماید: فرو بردن اخلاط سر و سینه موجب بطلان روزه نمی شود. 

و

و

موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4935
  • بازدید دیروز: 5104
  • بازدید هفته: 44070
  • بازدید ماه: 149108
  • بازدید سال: 1669544
عکس های متنوع تصادفی