بازدید کنندۀ گرامی
با توجه به مسافرتی که در پیش دارم، تا هفته آینده از پاسخگویی به سؤالات شما معذورم.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم سما

با عرض سلام و خسته نباشید وقبولی طاعات
آیا عقیقه کردن در رفع گرفتاریهای ما تاثیری دارد؟

و ایا کسی به جای دیگری میتواند عقیقه کند؟

جواب

سلام بر شما

عقیقه، مستحب مؤکد است و آثار و برکات زیادی برای فرزند دارد. معلوم نیست که عامل اصلی گرفتاری شما چه چیزی است. بنابراین نمی توان به صورت قطع و یقین گفت که عقیقه کردن این گرفتاری را برطرف می کند. اما به هر حال اگر برای شما عقیقه نشده، خیلی خوب است که این کار را انجام دهید و یقینا از آثار و برکات آن بهره مند خواهید شد. 

اگر هم شخصی حاضر شد از طرف شما عقیقه کند، اشکالی ندارد و از فواید آن بهره مند می شوید. (آداب و شرایط عقیقه

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما