بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم سما

با عرض سلام و خسته نباشید وقبولی طاعات
آیا عقیقه کردن در رفع گرفتاریهای ما تاثیری دارد؟

و ایا کسی به جای دیگری میتواند عقیقه کند؟

جواب

سلام بر شما

عقیقه، مستحب مؤکد است و آثار و برکات زیادی برای فرزند دارد. معلوم نیست که عامل اصلی گرفتاری شما چه چیزی است. بنابراین نمی توان به صورت قطع و یقین گفت که عقیقه کردن این گرفتاری را برطرف می کند. اما به هر حال اگر برای شما عقیقه نشده، خیلی خوب است که این کار را انجام دهید و یقینا از آثار و برکات آن بهره مند خواهید شد. 

اگر هم شخصی حاضر شد از طرف شما عقیقه کند، اشکالی ندارد و از فواید آن بهره مند می شوید. (آداب و شرایط عقیقه

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی