بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم …

آیا شیک پوشی مورد داره من چادر مبذارم ولی دوست ندارم تیپم بد باشه پوشیدن شلوار لوله ای گناه دارد آرایش خیلی خیلی ملایم چطور یه سوال دیگه من چهار تا دایی دارم تو عروسی دوتاشون همه چیزا گردن من بود. مثل رقصید ن با ظرف طلا وحنا ولی الان توبه کردم الان عروسی یه دایی دیگمه بعدشم من همین یه دونه هستم از طرف داماد کسی نیست این کارها رو انجام بده اگه من انجام ندم داییم خیلی دلخورمیشه حالا من چی کار کنم حتی کسی نیست از طرف خانواده داماد با داماد برقصه آخه دلم برای اونم میسوزم این جوری یعنی کسی رو نداره شب عروسیش تنها ه به نظر شما چیکار کنم

جواب

سلام بر شما

شیک پوشی گناه نیست، اما نباید به گونه ای لباس پوشید که موجب تحریک نامرحم شود. بنابراین، اگر لباس شما محرک است، نباید چنین شلواری بپوشید.
اما رقص!
انسان قبل از هر چیزی باید تکلیف خود را با خداوند مشخص کند. آیا رضایت خداوند مهم است یا رضایت مردم؟! کسانی که خدا را فراموش می کنند و به دنبال کسب رضایت مردم هستند، همیشه به گناه می افتند و حقوق الهی را ضایع می کنند. اما کسی که به دنبال کسب رضایت الهی باشد، حقوق خداوند را رعایت می کند و ملائکۀ الهی را خشنود می سازد. دیگران هم چندان مهم نیستند، خوششان بیاید یا این که ناراحت شوند. مهم خداوند است که رضایت او را کسب کرده اند.
رقص، کار حرامی است که غضب الهی را در پی دارد. شما هم نباید به خاطر این که کسی نیست که در آن مجلس برقصد، نگران شوید. اگر کسی را ندارید که برقصد، باید خوشحال هم باشید. خوشحال باشید که کسی نیست تا مجلس را به گناه بیندازد.
از رفتار گذشتۀ خود توبه کنید و برای آخرین بار در محضر الهی تصمیم بگیرید که دیگر چنین کاری انجام ندهید.
موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی