بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم …

باسلام

انجام سجده های مستحبی قران و زیارت عاشورا در زمانی که زن پاک نیست چه حکمی دارد؟

جواب

سلام بر شما

به مطالب زیر توجه کنید: 

۱ـ کسی که جنب است و یا در عادت ماهانه است، نباید سوره هایی را بخواند که سجده واجب دارند، اما اگر آیۀ سجده دار را از کسی بشنود، باید سجده کند. 

۲ ـ در سجدۀ واجب قرآن، تنها واجب است که بر روی مهر یا زمین سجده کنید. بنابراین، سایر شروط (همانند: رو به قبله بودن، داشتن طهارت از وصو و غسل و نیز، گفتن ذکر) واجب نیست.

۳ ـ در سجده مستحبی قرآن هم (با توجه به توسعه ای که در انجام مستحبات است) می تونید بر هر چیزی و به هر روشی که خواستید سجده کنید. 

۴ ـ برای انجام دادن سجدۀ زیارت عاشورا نیازی به طهارت از عسل و وضو ندارید. بنابراین در حالت جنب یا در حالت زنانه هم می تونید سجده کنید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی