بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم بانو

سلام
منم هم مثل خیلیا گناه بزرگی کردم. فکر میکردم پاک ترین دختر کره ی زمینم انقدر به این مسأله مینازیدم ک مغرور شده بودم هیچ وقت فکر نمیکردم این بلا سرم بیاد. حتی نسبت ب خدای خودم احساس غرور داشتم هر روز آرزوی مرگ میکنم یک بار تا خودکشی هم رفتم ولی نتونستم نمیدونم خدا منو میبخشه؟ از خودم بدم میاد انقدر که حتی روم نمیشه از خدا طلب بخشش کنم نمیدونم چ جوری تونستم اصلا نمیدونم چیشد که انقدر پست شدم من باید چیکار کنم؟ چ جوری بخدا بگم منو ببخش آخه با چ رویی ؟؟ چ جوری نماز توبه بخونم با این تن نجس؟

جواب

سلام بر شما

خدای متعال هیچ وقت راه توبه و جبران گذشته را به روی بندۀ خودش نمی بندد.  از گذشتۀ عبرت بگیرید و اشتباهات گذشته را کنار بگذارید. بعد از این کار، با سجادۀ بندگی خداوند انس بگیرید و کوشش کنید که با عبادت های خالصانه، تاریکی های گناه را بپوشانید. 

خدمت به پدر و مادر و نیز نماز اول وقت می تواند سهم بسیار خوبی در پاکی شما داشته باشد. 

همچنین در روایت آمده است که محبت اهل بیت (علیهم السلام) کفارۀ گناهان است. سعی کنید در مورد امام زمان (علیه السلام) مطالعه داشته باشید و از ایشان یاری بجویید. 

ان شاء الله با تلاش و کوشش فراگیری که خواهید داشته، گناهان شما بخشیده می شود و بندۀ خوبی برای خداوند خواهید شد.

در ضمن با توجه به این که در ماه ذی القعده قرار داریم، سعی کنید نماز یکشنبۀ ماه ذی القعده را بخوانید. (اینجا

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ آیا خداوند گناهان مرا هم پاک می کند؟

 • مریم

  سلامی دوباره به شما
  حاج آقا من قبلا با شما راجب بلایی که سر خودم و رندگیم آوردم صحبت کردم. از راهنمایی شما استفاده کردم. مرتب سرم رو با دعا و توبه و استغفار مشغول کردم. امید به بخشش خدای مهربونم دارم ولی از جانب همسرم مطمعن نیستم. همش به این فکر میکنم که اگه قرار باشه تو اون دنیا دروغایی که بهش گفتم رو بشه، چطور باید تو روش نگاه کنم و اگه هم رو نشه و خدا پوشش روی دروغهام بذاره، اونوقت حق همسرم چی میشه؟ آیا اون حق نداره بفهمه من چه بدی ای در حقش کردم؟ همین باعث افسردگی و دلمردگیم میشه. باردار هم هستم و نگرانم این افسردگیا باعث صدمه به جنینم بشه. حاج آقا کاش هیچوقت تو راه گناه نیفتیم که واقعا عذاب بزرگیه…میدونم ناامیدی خودش گناه بزرگیه ولی من از خدای خودم که ناامید نیستم به رحمتش دل بستم و امیدوارم ولی تو بخشش بندش موندم و اینکه چطور تو روش نگاه کنم و اگه دروغم رو نشه حق اون چی میشه.
  حاج آقا شرایط روحی بدی دارم لطفا کمکم کنید.

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مرداد ۳۱م, ۱۳۹۴ ۰۸:۰۰:

  سلام بر شما
  با توجه به این که در گذشته راه کارهایی رو خدمتتون عرض کردیم، دیگر نیازی نیست که مطالب جدیدی را بنویسم
  لازم است که با بنده تماس بگیرید: ۰۹۱۳۶۹۶۵۹۸۳

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی