بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم صباح

باسلام. من متارکه نمودم،وباکره نیستم،والان میخوام با آقایی رابطه داشته باشم ومدتی که به هم حلال باشیم ۴۸ساعت باشه،آیامیتونم خودم صیغه رو بخونم؟وقبل از قرایت صیغه باید بگم مدت ۴۸ساعت به عقداین اقادربیام؟وهمینکه ایشون وکالت رو به من دادن ومن خودم بخونم که ایشون هم نشنون قبوله؟وپس از۴۸ساعت چقدباید عده نگهدارم؟ومیشخ تکه طلایی از قبل خریداری شده راباتوجه به مبلغی که هزینه شده بعنوان مهریه مشخص کنم؟ خواهشمندم سریع پاسخ بدید

جواب

سلام بر شما

با توجه به این که مطلقه هستید و بکارت ندارید، اختیار در دست خودتان است و می توانید با ایشان محرم شوید. 

قبل از آن که عقد را بخوانید، روی مدت و مهریه توافق می کنید. اگر قطعه طلایی هم برای مهریه در نظر گرفته اید، می توانید آن را به عنوان مهر قرار دهید. 

اگر آن آقا به شما وکالت داده که عقد را از طرف او هم بخوانید، ابتدا از طرف خود می گویید:  «زَوَّجتُک نَفسِی، فِی المُدَّۀِ المَعلُومَۀِ، عَلَی المَهر المَعلُوم»؛ یعنی: خودم را به ازدواج تو درآوردم در مدت معلوم با مهر معلوم. 

سپس به وکالت از آن آقا می گویید:  «قَبِلتُ التزویج لموکِّلی (علی)» یعنی: قبول کردم این تزویج را برای موکلم.  (به جای “علی” نام او را ذکر کنید.)  

با این روش عقتون صحیح است و لازم نیست که موکل شما (آن آقا) عقد را بشنود.

در رابطه با عده عقد موقت هم اینجا کلیک کنید. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی