بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا رضا

سلام و درود بر شما
خسته نباشید
حقیقتش من امروز صبح پس از خوردن سحری خوابیدم و حدود ظهر در خواب در حال محتلم شدن بودم که از خارج شدن منی جلوگیری کردم و بعد بول کردم حالا برای خواندن نمازم نمیدانم حکمش چیست!!! باید غسل انجام بدم یا نه؟
چون حمام رفتن در حالت روزه مکروه هست و نمیدانم چه کاری انجام باید داد لطفا پاسخ دهید
پیشاپیش سپاسگزارم

جواب

سلام بر شما

اگر جنب شده اید، برای شما واجب است که به خاطر نمازهای خود غسل کنید. بنابراین، در فرض کراهت حمام، نمی توانید کار واجب خود (عسل جنابت) را ترک کنید. کراهت حمام کردن در صورتی است که اولا: باعث ضعف بدن شود و ثانیا: به خاطر امر واجبی همچون غسل جنابت نباشد. 

اما اگر جنب نشدید و یا این که در جنابت شک دارید، نیازی به غسل نیست. (هر چند که اگر احتیاط کنید و غسل جنابت انجام دهید، کار خوبی است) 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی