امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم رها

سلام حاج آقا وقت بخیر. با توجه به اینکه بعد از هشت سال زندگی مشترک هفته پیش از همسرم جدا شدم آیا تا زمان پایان عده میتونم ازدواج موقت داشته باشم؟ مرجع تقلیدم:آیت الله خامنه ای هستند.

سایت هم اندیشی دینیجواب

سلام بر شما

به نظر همۀ علما و مراجع تقلید، باید بعد از جاری شدن صیغۀ طلاق عدۀ نگه دارید و نمی توانید قبل از اتمام عده با شخص دیگری صیغۀ محرمیت بخوانید. برای آگاهی از مقدار عده اینجا کلیک کنید) 

توجه: اجرای صیغۀ طلاق برای روز شماری عده موضوعیت دارد. بنابراین حتی اگر چندین سال همه با همسرتان رابطه نداشته اید، باز هم باید بعد از جار شدن طلاق، عده نگه دارید. 

 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • کاربران حاضر: 3
  • بازدیدکننده امروز: 381
  • بازدید کننده دیروز: 257
  • بازدید هفته: 1030
  • بازدید ماه: 1030
  • بازدید سال: 1397263
  • تاریخ به‌روزشدن سایت: خرداد ۷, ۱۳۹۶
عکس های متنوع تصادفی