بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا حامد

باسلام
در ابتدا از شما بابت زحماتی که بابت هدایت بندگان خدا می کشید کمال سپاسگزاری را دارم و توفیقات روز افزون را از خداوند برایتان خواستارم.
چندتا سوال از خدمتتون داشتم:
۱_آیا یک مرد متاهل برای ازدواج موقت نیاز به اجازه همسر اول داره؟
۲_در سایتها مطالعه کردم که دختر زن به شوهر دوم محرم میشه آیا این محرمیت بعد از پایان عقد موقت هم پابرجا میمونه یا پایان پیدا میکنه؟
۳_من تو سایت برای خوندن صیغه توسط زن و مرد چندتا جمله دیدم که به شک افتادم که کدومو بخونم میشه یه متنی که خیال آدم راحت بشه رو بنویسید تا خودم جاری کنم.
در آخر باز هم سپاسگزارم.

جواب

سلام بر شما

متشکرم. 

۱ ـ مرد متأهل نیازی به کسب اجازه از همسر اولش ندارد. ولی باید به گونه ای رفتار کند که لطمه ای به زندگی اولش وارد نشود. 

۲ ـ بعد از آن که مرد با همسر خود مجامعت کرد، با دختر همسرش محرم می شود. این محرمیت هم ابدی است و با طلاق از بین نمی رود.

بنابراین، اگر زن و مرد از یگدیگر طلاق بگیرند، آن مرد به دختر زن، تا ابد محرم است و خانم هم با پسر شوهر، تا ابد محرم است. 

۳ ـ برای خواندن صیغۀ محرمیت به اینجا مراجعه فرمایید.

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ آیا بعد از طلاق، به دختر همسر نامحرم می شویم؟

 • حامد

  سلام
  بسیار بسیار از راهنماییتون سپاسگزارم و در این شبهای عزیز از خداوند سعادت دنیا و آخرت را خواستارم.
  خداحافظ و نگه دار شما.
  یا علی

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۱۸م, ۱۳۹۴ ۰۹:۰۶:

  سلام بر شما
  عاقبت به خیر باشید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی