بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از زهره خانم

سلام / من به خاطر ضعیفی چشمم با درجه حدود ۵بیم ان دارم که با روزه گرفتن چشمم ضعیف تر شود حالا می خواستم ببینم چون نمی توانم قضااش را بگیرم و تمکن مالی هم برای پرداخت کفاره ندارم ,ایا بر عهده ی سرپرستم (پدر)است که بپردازد؟

جواب

سلام بر شما

اگر روزه برای شما ضرر دارد، باید استراحت روزه بگیرید. 

اگر کلا نمی توانید در ماه رمضان روزه بگیرید، باید در زمستان که روزه گرفتن آسانتر است، قضای روزه ها را بگیرید. 

اگر روزه هایی هم از شما فوت شد و نتوانستید تا ماه رمضان سال بعد بگیرید، کفارۀ تأخیر هم بر شما واجب می شود، یعنی باید در مقابل هر روز، ۷۵۰ گرم نان یا گندم به فقیر بدهید. اگر توان مالی مالی خودتان پرداخت می کنید، اما اگر توان مالی ندارید، فعلا چیزی بر گردن شما نیست و بر ولی شما هم واجب نیست که آن ها را پرداخت کنید.

موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 3598
  • بازدید دیروز: 4481
  • بازدید سال: 1615701
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی