بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم سما

با سلام
دختری هستم ۲۳ ساله حدود ۲ ماهه با پسری نامزد کردم به دلیل اینکه دانشجوی شهر دیگه ای هستم مراسم عقد دائم رو برای تابستون قرار دادیم از طرف خانواده ی من پیشنهاد عقد موقت برای راحت بودن توی رفت و امدها و صحبت کردن ها مطرح شد که بامخالفت خانواده ی ایشون مواجه شدیم، به صورت تلفنی و با پیامک با هم ارتباط داریم. برای اینکه توی صحبت هایی که بینمون رد و بدل میشه گناه نکنیم آیا میتونیم خودمون بدون اطلاع مجدد به پدرم صیغه عقد موقت بخونیم؟
مرجع آیت الله مکارم شیرازی
ممنون

سایت هم اندیشی دینیجواب

سلام بر شما 

خواهرم! درسته که پدرتون حاضر به انجام این کار بوده، اما بدون اطلاع پدر و اجازۀ او، نمی تونید صیغۀ محرمیت بخوانید.
بنابراین، مراقب نوع ارتباط خود باشید و در این مدت، بر احساسات و هیجان های خود غالب شوید و مراقب باشید که از گفتگوهای رسمی فراتر نروید.

به یاد داشته باشید که رفتار شما در این ایام، نقش به سزایی در آیندۀ زنگی شما خواهد داشت.

سعادتند باشید.  

 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی