بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم راد

روزه ی قرضی دارم اما با گرفتن روزه ی قرضی ام دچار سردرد و افت فشار می شوم.
باید تحمل کنم یا روزه م رو بخورم؟
( لازم به ذکر است که بعد اذان ظهر اینطور میشوم )

جواب

سلام بر شما

اگر روزۀ قضای شما از ماه رمضان سال گذشته است، واجب است که تا قبل از رسیدن ماه رمضان قضای آن ها را به جا بیارید. 

البته اگر در استانۀ ماه رمضان هستید و وقت شما برای گرفتن روزه ها تنگ است، باید روزه را بگیرید و تحمل کنید.

مگر این که تحمل برای شما غیر قابل تحمل باشد. در این صورت می توانید روزۀ خود را بخورید و بعد از ماه رمضان قضای آن را به جا بیاورید. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی