بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم آزاده

باسلام / من ۲۴ساله هستم ۲سال پیش با پسری دوست شدم که بسیار مهربان و خوش اخلاق بود بعد از چند وقت به من گفت که قبلا ازدواج کرده و یک دختر دارد من رابطه را تمام کردم ولی او راضی نشد و با مادرم صحبت کرد. مادرم به شدت مخالفت کرد این اقا دیوانه شد و با تهدید مرا  به مدت پنج روز در منزلشان زندانی کرد و مرا بسیار ازار داد و کتک میزد تا اینکه با دخالت نیروی انتظامی دستگیر شد. بعد از ازادی باز به سراغم امد و گفت که توبه کرده و نمی تواند از من جدا شود. چندین بار هم ثابت کرد ولی من نمیتوانم به او اطمینان کنم از طرفی عذاب وجدان دارم که بنده ای که توبه کرده خدا او را می بخشد من چرا نبخشم. از طرفی هنوز هم از او می ترسم شب و روز گریه می کنم. ارامش ندارم. لطفا کمکم کنید ایا او را ببخشم؟

جواب

سلام بر شما

خواهرم! اولا متأسفم که با راضی به دوستی با یک نامحرم شدید و طبیعتا مشکلات پیش آمد، میوۀ تلخ گناهی است که انجام داده اید. بنابراین، لازم است که از گذشتۀ خود توبه کنید. 

اما این آقا! 

در رابطه با ایشان دو موضوع مطرح است. موضوع اول بخشش او به خاطر رفتارهای نامناسبش و موضوع دوم، ازدواج با او

شما می توانید او را ببخشید. یعنی این که از دستش راضی باشید تا در محضر خداوند گناه کار نباشد.

اما بخشش شما تلازمی با ازدواج ندارد. این آقا نشان داد که تعادل رفتاری ندارد و از نظر روانی مشکلاتی جدی دارد. در برهه ای از زمان، خیلی خوب است و در زمانی دیگر، خیلی بد! (احتمالا دو قطبی است)

این روحیات چیزی نیست که با توبه و عذرخواهی مرتفع شود. توجه کنید که ایشان روحیۀ واقعی خود را نشان داده. یعنی نشان داده که در مواقع بحران به خشونت متوسل می شود تا به هر ترتیبی که شده به حق خود برسد. از هر کاری و هر ابزاری استفاده می کند تا به خواستۀ خود برسد. ایشان نشان داده که شما را برای خودش و برای دل خودش می خواهد؛ یعنی خود شما و شخصیت شما هیچ! آن چه که برای این آقا مهم است، خودش است و خواسته های دلش!

درست است که مشکلات پیش آمده از تبعات ارتباط شما با آن آقاست، اما هیچ کدام از این ها دلیل نمی شود که خود را اسیر خواسته های او ببینید و تصیمیمی بگیرید که از هم اینک آیندۀ شومش مشخص است.  

خیلی راحت به او “نه” بگویید و از این به بعد، به جای آن که شخصا با او گفتگو کنید، یکی از بزرگ ترهای خود را جلو بفرستید و با سابقه ای که داشته، مجددا از او شکایت کنید و از او تعهد بگیرید که به هیچ وجه مزاحم شما نشود. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی