×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم آزاده

باسلام / من ۲۴ساله هستم ۲سال پیش با پسری دوست شدم که بسیار مهربان و خوش اخلاق بود بعد از چند وقت به من گفت که قبلا ازدواج کرده و یک دختر دارد من رابطه را تمام کردم ولی او راضی نشد و با مادرم صحبت کرد. مادرم به شدت مخالفت کرد این اقا دیوانه شد و با تهدید مرا  به مدت پنج روز در منزلشان زندانی کرد و مرا بسیار ازار داد و کتک میزد تا اینکه با دخالت نیروی انتظامی دستگیر شد. بعد از ازادی باز به سراغم امد و گفت که توبه کرده و نمی تواند از من جدا شود. چندین بار هم ثابت کرد ولی من نمیتوانم به او اطمینان کنم از طرفی عذاب وجدان دارم که بنده ای که توبه کرده خدا او را می بخشد من چرا نبخشم. از طرفی هنوز هم از او می ترسم شب و روز گریه می کنم. ارامش ندارم. لطفا کمکم کنید ایا او را ببخشم؟

جواب

سلام بر شما

خواهرم! اولا متأسفم که با راضی به دوستی با یک نامحرم شدید و طبیعتا مشکلات پیش آمد، میوۀ تلخ گناهی است که انجام داده اید. بنابراین، لازم است که از گذشتۀ خود توبه کنید. 

اما این آقا! 

در رابطه با ایشان دو موضوع مطرح است. موضوع اول بخشش او به خاطر رفتارهای نامناسبش و موضوع دوم، ازدواج با او

شما می توانید او را ببخشید. یعنی این که از دستش راضی باشید تا در محضر خداوند گناه کار نباشد.

اما بخشش شما تلازمی با ازدواج ندارد. این آقا نشان داد که تعادل رفتاری ندارد و از نظر روانی مشکلاتی جدی دارد. در برهه ای از زمان، خیلی خوب است و در زمانی دیگر، خیلی بد! (احتمالا دو قطبی است)

این روحیات چیزی نیست که با توبه و عذرخواهی مرتفع شود. توجه کنید که ایشان روحیۀ واقعی خود را نشان داده. یعنی نشان داده که در مواقع بحران به خشونت متوسل می شود تا به هر ترتیبی که شده به حق خود برسد. از هر کاری و هر ابزاری استفاده می کند تا به خواستۀ خود برسد. ایشان نشان داده که شما را برای خودش و برای دل خودش می خواهد؛ یعنی خود شما و شخصیت شما هیچ! آن چه که برای این آقا مهم است، خودش است و خواسته های دلش!

درست است که مشکلات پیش آمده از تبعات ارتباط شما با آن آقاست، اما هیچ کدام از این ها دلیل نمی شود که خود را اسیر خواسته های او ببینید و تصیمیمی بگیرید که از هم اینک آیندۀ شومش مشخص است.  

خیلی راحت به او “نه” بگویید و از این به بعد، به جای آن که شخصا با او گفتگو کنید، یکی از بزرگ ترهای خود را جلو بفرستید و با سابقه ای که داشته، مجددا از او شکایت کنید و از او تعهد بگیرید که به هیچ وجه مزاحم شما نشود. 

موفق باشید. 

  1. ali

    سلام ..خسته نباشید . من مدّت سه سال است با خانمی ۴۰ ساله که بسیار دیندار و موقر است آشنا شدم و علت آشناییمون هم اینه که وی عمه ی همسرم است و میشه گف تنهاییش …از همون اول آشنایی عقد موقت کردیم و با توجّه به اطلاعاتی که من اشتم خودمون صیغه رو بین خودمون خوندیم .اما حالا نگران اینیم که خو باهم جایی می ریم یا یه خونه ی جدا که گرفتیم و خومون ازش خبر داریم لو بره و برای خودمون از نظر قانونی و شغلی مشکلی پیش بیاد .این خانمم دو تا فرزند داره که سنشونم بالاس و دانشجو هستن .حالا میخوایییم یه جایی عقدمونو ثبت کنیم که خدای نکرده آبرو ریزی نشه و مو.قه ای هم که نیروی انتظامی و غیره مثلا گیر دادن یا سر رسیدن خب بشه کاری کرد و حرفی برای گفتن داشت .از ثبت عق تو دفترخونه هام میترسیم چون اگه کسی بوی ببره و اقعا دیگه تمومه ..و حالا سوال- آیا میشه کار یکرد بیا یه دفترچه یا سندی از کسی گرفت که بعدا حداقل بشه باهاش حرفی واسه گفتن داشت. دوما- مامال اردبیلیم و اگرم کسی در این زمینه میتونه بهمون کمک کنه دراستان اردبیل یا خود تهران لطف کنین معرفی کنین…با تشکر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question