بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم هاجر

باعرض سلام..میخواستم بدونم کسی که غسل جنابت به گردنش هست میتواند در تشییع جنازه شرکت کند..

در صورت اشکال نداشتن می توان نماز میت را خواند؟

مرجع آیت الله بهجت

جواب

سلام بر شما

هر چند که باقی ماندن بر جنابت کراهت دارد و بهتر است خصوصا برای این کارهای نورانی غسل کنید، اما در مجموع اشکالی ندارد. و می توانید بدون غسل در تشییع جنازۀ شهدا شرکت کنید. البته برای رفع کراهت و بهره مندی بهتر از نوانیت این مراسم، می توانید وضو بگیرید.  

فقط باید مراقب باشید که وارد مسجد یا حرم امام معصوم نشوید.

خواندن نماز میت هم در حال جنابت اشکالی ندارد. (منبع) علتش هم این است که نماز میت، در واقع نماز نیست، بلکه دعا است. 

موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی