بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم …

باسلام
میخواستم بدونم اگه یه دختر صیغه موقت کرده باشه دراینده خواست با یک نفر دیگه ازدواج کنه باید حتما به شوهر ایندش بگه تا عقدشون صحیح باشه یا خیر؟
ومن دختری۲۱ساله هستم برای اذن پدر ایت الله صافی گلپایگانی فرمودند بنابر احتیاط واجب یعنی چی یعنی میشه؟

جواب

سلام بر شما

۱ـ اگر تبعاتی برای آیندۀ او ندارد، (مثل انگشت نشان شدن در میان مردم) لازم نیست که با خواستگارش مطرح کند. مگر این که خواستگار از این موضوع سؤال کند. در چنین صورتی باید حقیقت را بگویید. 

۲ ـ اگر به خواستگارش نگوید، عقد باطل نیست. 

۳ ـ احتیاط واجب یعنی: “واجب است احتیاط کنید”. یعنی بدون اذن پدر نمی تونید عقد موقت داشته باشید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ آیا باید به نامزدم بگویم که عقد موقت داشته ام؟

 • با سلام من چند تا سوال ارسال کردم با اسم نرگس چرا جواب ندادیم

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵م, ۱۳۹۴ ۰۷:۲۱:

  سلام بر شما
  سعی می کنم تا امشب جواب سؤالات شما رو بدهم.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی