بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا مجتبی

با سلام، پسری بیست و هشت ساله ام و علی رغم تمام تلاشی که میکنم میل جنسی دست از سر من بر نمیدارد، با دختری از اقوام بنای ازدواج گذاشتیم اما به دلیل مشکلات نمیتوانیم به این زودی ها عقد کنیم، با توجه به پیمانی که با خدای خودم بسته ام نمیخواهم مرتکب گناه شوم، خانواده های ما از ارتباط ما کاملا مطلع هستند و حتی دختر با اذن والدین خود به دیدار من میاد.
سوال اصلی من این هست که چندباری پیش آمد که من با دختر تنها شدم و از طریق تماس بدنی از روی لباس طوری که هیچ کدام عضو تناسلی دیگری را ندیده ایم به ارضای جنسی رسیدیم، آیا مرتکب گناه شده ایم
این نکته رو هم در نظر بگیرید که خانواده های ما از ارتباط لمسی ما نظیر دست دادن اگاهی دارن و اشکالی هم نمیبینن که ما با هم دست بدیم و جلوی اونها هم این کار رو میکنیم، اگر خدا بخواهد ازدواج ما قطعی است

جواب

سلام بر شما

کاری که انجا می دهید قطعا گناه است و تبعات بدی هم برای شما خواهد داشت. 

درست است که قصد ازدواج دارید، اما با توجه به این که هنوز محرم نشدید، حتی اجازه ندارید که درون اتاقی با یکدیگر خلوت کنید و اجازه ندارید به یکدیگر دست بدهید. 

تنها راه حل مشکل این است که (تا قبل از ازدواج دائم) با یکدیگر عقد موقت بخوانید. برای این منظور مسألۀ ازدواج موقت و محرمیت را با پدر دختر خانم مطرح کنید. از پدر ایشان اجازه بگیرید و با بنده تماس بگیرید تا عقد موقت شما را بخوانم. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی