بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا سعید

سلام
من پسری ۲۱ ساله هستم و میخوام با دختری همسن خودم عقد موقت کنم میخواستم بدونم اگه در محضر عقد موقت کنیم چیزی در شناسنامه که نوشته نمیشه؟ و میشه چیزی بصورت سندیت داشت که به صورت مشکل با نیرویه انتظامی مشکلی پیش نیاد؟ اگه خودمون صیغه بخونیم چی؟
این دختر خانوم قبلا به علت نزدیکیهایه حرامی که با چند نفر داشتن دیگه باکره نیستن و الان پشیمونن
بعد ببخشید با همچین کسی صلاح میدونید ازدواج داعم کنم ؟
ببخشید سوالاتم زیاد شد ممنون میشم جوابمو بدین
یا حق

جواب

سلام بر شما

۱ ـ در رابطه با ثبت ازدواج موقت، به اینجا مراجعه کنید. 

۲ ـ نوشته دستی خودتون مشکلی رو حل نمی کنه. بله! اگر روحانیونی که مهر و دفترچه دارند برای شما چیزی بنویسند، نوشتۀ آن ها در حکم سند است و مشکلی برای شما ایجاد نمی شود. 

۳ ـ درست است که ایشان بکارت خود را در روابط نامشروع از دست داده. اما باید ببینید که مرجع تقلیدتان اجازه می دهد بدون اجازۀ ولی دختر با یکدیگر محرم شوید یا نه؟ (اینجا کلیک کنید

۴ ـ برای ازدواج دائم با چنین دختری نباید عجله داشته باشید. زندگی زناشویی باید در کمال امنیت و صداقت بنا شود. باید کاملا اطمینان پیدا کنید که این دختر توبه کرده و رفتارهای زشت گذشته را کنار گذاشته است.

همچنین باید به محیط زندگی خود را توجه کنید. این دختر باید در جایی زندگی کند، که او را نشناسند و نزد مردم انگشت نشان نباشد. در غیر این صورت، آسیب جدی به زندگی آن ها وارد می شود و شوهر او تا عمر دارد، باید حرف ها و سرزنش های دیگران را تحمل کند. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی