بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا رضا

سلام ، طاعاتتان قبول
ایا ابی که به هنگام اب کشیدن روی سنگ توالت ریخته و سپس ترشح بر بدن می شود پاک است یا خیر؟
اگر در خصوص این امر مطمئن بودیم که ترشح نشده اما بعدش خیسی بدن را احساس کنیم می توانیم اطمینان به همان اب ترشح شده به هنگام اب کشیدن مخرج بول کرد یا خیر؟
از صبحی حیران شدم و نمیدانم برم لباس و بدن را اب بکشم یا نه ، چکار کنم؟

جواب

سلام بر شما

با توجه به این که آب شیلنگ وصل به کر است، به محض این که آن آب به بدن نجس شما می خورد، آن جا را پاک می کند.

بنابراین، وقتی این آب روی سنگ توالت ریخت، نجس نیست و مشکلی هم ایجاد نمی کند. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی