بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال: اگر بخواهم یک دوست خوب و ایده ال انتخاب کنم ، چه معیارهایی را در نظر بگیرم؟

جواب: دوست خوب باید این ویژگی ها را داشته باشد:

در مسیر بندگی خداوند هم رفیق خوبی برای شما باشد.

به شما کمک کند تا گناه را ترک کرده و واجباتتان را انجام دهید.

شما را همواره به یاد آخرت نگاه دارد.

زینت شما بوده و به او افتخار کنید.

وقتی از او کمک خواستید، شما را یاری رساند.

وقتی پشت سر از شما بدگویی کردند، از شما دفاع کند.

خوبی های شما را آشکار کرده و بدی های شما را از نظر دیگران بپوشاند.

بدون رودربایستی اشکالاتتان را در خفا به شما بگوید.

سخن شما را تصدیق کرده و شما را دروغ گو نپندارد.

وقتی چنین دوستی پیدا کردید با او انس بگیرید اما در عین حال مراقب باشید که ایده آل نگر نباشید. یعنی بالاخره هر کسی ممکن است اشتباهات و خطاهایی داشته باشد. یعنی ممکن است گاهی دوست شما عصبانی شود یا این که گاهی اوقات حقوق شما را رعایت نکند. در این صورت باید با گذشت و صبوری بزرگواری خود را نشان دهید و به خاطر اختلافات جزئی دوستی را به هم نزنید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی