بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال: علت این­ که بیشتر خانواده ها به دخترهای خود اعتماد ندارند چیست؟ و چگونه می توان اعتماد آن­ها را بیشتر جلب کرد؟

جواب: خواهرم! نمی­ توان همه ­ی مراقبت­ های والدین را حمل بر بی­ اعتمادی کرد. والدین وظیفه دارند از فرزندان خود که امانت­ های الهی هستند مراقبت داشته باشند تا در معرض گناه و معصیت و نیز در دام شیادان قرار نگیرند. مخصوصا وقتی والدین اوضاع برخی از جوان­ ها و نوجوان­ ها را مشاهده می­ کنند، در مورد نور دیده­ ی خود، احساس خطر بیشتری کرده و تلاش می­ کنند به گونه­ ای رفتار کنند که فرزندانشان در این دام ها قرار نگیرند. بنابراین با این مطلبی که گفته شد مراقبت والدین کاملا به جا و منطقی است و فرزندان به خاطر این مراقبت­ ها باید از والدین خود قدر دانی و تشکر هم داشته باشند.

البته گاهی اوقات ممکن است خود نوجوان کاری کرده باشد که موجب شده باشد والدینش به او اطمینان نداشته باشند. در این صورت بهترین کار آن است که کارهای گذشته­ ی خود را ترک کرده و دیگر به دنبال آن کارها نرود.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

3 پاسخ به سؤالات جوانان (۱۳) چرا والدین به فرزندان خود اعتماد ندارند؟‌

 • کار از این کارها گذشته…………خانوادم نمیخوان بهم اطمینان داشته باشن….فقط همین….

  [پاسخ]

 • مریم

  سلام گاهی اونقدر افراطی رفتار میکنن والدین ک ادم بهش برمیخوره و اگه خوب دقت کنن گاهی این رفتارا علاوه بر اینکه توهین ب دختر جوون ۲۰سالشون میشه توهین بخودشونم هست ک ب تربیت خودشون اعتماد ندارن

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ فروردین ۲۹م, ۱۳۹۴ ۲۰:۵۰:

  سلام بر شما
  سؤالتون مبهم است، و بیان نکردید که چه مشکلی با والدینتون دارید.
  اونا چیکار می کنند و واکنش شما در قبال رفتارشون چیه؟!
  لذا با این اطلاعات کم، نمی تونم مطلبی رو خدمتتون عرض کنم.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی