بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال: بهتر نیست به جای آن که به خانم ­ها بگویند حجاب داشته باشید، به آقایان بگویند مراقب نگاه­ تان باشید؟! چرا باید یک خانم این همه خود را به زحمت بیندازد تا آقایان در آسایش باشند؟!

هم اندیشی دینی . حجاب جواب: رعایت حجاب، پیش از آن که برای جامعه و دیگران مفید باشد، برای شما مفید خواهد بود.

وقتی خانم­ ها حجاب خود را رعایت می­ کنند، در واقع گوهر عفت خود را حفظ می­کنند و به نامحرم پیام داده­ اند که این گوهر، گوهری است دست نیافتنی. در چنین صورتی نامحرم به طمع دست یافتن به این گوهر، خانم را مورد آزار رفتاری خود قرار نخواهد داد، و به نیز خود اجازه نمی ­دهد که حتی در ناحیه­ ی افکارش، خانم را فردی غیر محترم و بی­ ارزش بپندارد. شاهد مطلب این که وقتی در جامعه، خانم­ ها حجاب و متانت خود را حفظ کنند، تا حدّ بسیار مطلوبی از معرض رفتارهای غیر اخلاقی به دور می­ باشند؛ اما در جوامعی که خانم­ ها چنین نکته­ ی مهمی را مراعات نمی­ کنند، به همان نسبت مورد آزار و اذیت جنس مخالف قرار می­ گیرند و احترام و ارزششان کاسته می­ گردد..

همچنین حجاب باعث می­ شود تا خانمها بتوانند در جامعه حضوری فعال و محترمانه داشته باشند و نیز موجب می­ شود تا بتوانند توانمندی­ های خود را به نمایش بگذارند. اگر خانم­ ها حجاب اسلامی را رعایت نکنند، فضای جامعه برای آن­ ها تا حدّ بسیار زیادی نا امن شده و فرصت حضور مؤثر و سازنده در صحنه­ های اجتماعی از آن­ ها گرفته می­ شود.

خواهرم! مطلب دیگر این است که اگر خانم­ ها در ناحیه­ ی پوشش محدودتر از آقایان هستند، در مقابل آقایان هم در ناحیه­ ی نگاه از خانم ­ها محدودتر هستند. بنابراین به همان اندازه که شما در سختی می ­افتید، آقایان متدین هم در سختی و مشکل قرار دارند. از سوی دیگر نکته ­ای که باید توجه داشته باشید این است که زن از لحاظ جسمی لطافت و زیبایی و جذابیت خاصی برای مرد دارد؛ به همین دلیل بیشتر مورد توجه و نگاه دیگران است. در حالی که مرد این­ گونه نیست. از همین رو باید مراقب باشد این زیبایی و لطافت، وسیله­ ی جذب نامحرمان و هوس­ بازی افراد هوس­ باز قرار نگیرد. حجاب برای زن وسیله­ ای برای حفظ او از تیرهای زهرآلود نگاه ­های هوس­ بازان و جلوگیری از سوء استفاده دیگران است.

امید که در همه­ی مراحل زندگی پیروز و سربلند باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی