بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال: مدتی است که شماره تلفن پسری را بدست آوردم و با او ارتباط پیامکی دارم. او به تازگی درخواست دارد که با همدیگه قرار ملاقات بگذاریم. به نظر شما من چه کاری باید بکنم؟  

جواب: خواهرم! اشتباه اوّل شما این بوده که از طریق پیامک با این پسر ارتباط برقرار کرده­ و با او طرح دوستی ریخته ­اید. این کار شما از نظر شرعی حرام است و موجب می­ شود که خداوند از شما خشمگین شود.

اما سؤال بنده از شما این است که چرا دست به چنین کاری زدید؟

آیا برای تفریح و وقت گذرانی بوده؟

آیا مشکلی در زندگی خود دارید؟ 

به هر حال خوب است این قاعده­ ی اساسی را در گوش جان خود بسپاریم و آن را همواره در زندگی خود پیاده کنیم:

خداوند متعال که خالق آسمان و زمین و خالق ما انسان هاست، تنها منبع آرامش برای ماست تا جایی که در سوره ­ی رعد فرموده است: «أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوب‏؛ تنها با یاد خداوند دل ها به آرامش خواهد رسید» بنابراین هر کاری که موجب ناخشنودی خداوند باشد، هیچ وقت انسان را به مقصود مبارکی نخواهد رساند و با وجود این کار هیچ وقت روی آسایش را در زندگی خود نخواهیم دید.

خداوند متعال در سوره­ ی طه می­ فرماید: «وَ مَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِکْری فَإِنَّ لَهُ مَعیشَةً ضَنْکا» یعنی کسی که از یاد خدا دوری جسته و مبتلا به گناه و معصیت شود، همواره روزگار را به سختی گذرانده و راه رسیدن به آسایش را به روی خود مسدود کرده است.

بنابراین تا دیر نشده از این کار دست بکشید و با توبه به درگاه الهی خود را از این دام بزرگ شیطان نجات دهید. برای این منظور ارتباط تلفنی خود را برای همیشه با آن پسر قطع کرده و دیگر برای او پیامک نفرستید. حتی اگر احساس می­ کنید آن پسر دست بردار شما نیست، برای مدتی طولانی گوشی خود را خاموش کرده و یا این که شماره­ ی خود را عوض کنید.

در پایان امیدوارم با قرار گرفتن در جاده­ی نورانی و امید بخش بندگی خداوند بتوانید طعم خوش عبودیت خودند را بچشید و ضمن رسیدن به آرامش واقعی، دنیایی زیبا و آخرتی زیباتر داشته باشید. به امید آن روز! 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت