بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال: مدتی است که شماره تلفن پسری را بدست آوردم و با او ارتباط پیامکی دارم. او به تازگی درخواست دارد که با همدیگه قرار ملاقات بگذاریم. به نظر شما من چه کاری باید بکنم؟  

جواب: خواهرم! اشتباه اوّل شما این بوده که از طریق پیامک با این پسر ارتباط برقرار کرده­ و با او طرح دوستی ریخته ­اید. این کار شما از نظر شرعی حرام است و موجب می­ شود که خداوند از شما خشمگین شود.

اما سؤال بنده از شما این است که چرا دست به چنین کاری زدید؟

آیا برای تفریح و وقت گذرانی بوده؟

آیا مشکلی در زندگی خود دارید؟ 

به هر حال خوب است این قاعده­ ی اساسی را در گوش جان خود بسپاریم و آن را همواره در زندگی خود پیاده کنیم:

خداوند متعال که خالق آسمان و زمین و خالق ما انسان هاست، تنها منبع آرامش برای ماست تا جایی که در سوره ­ی رعد فرموده است: «أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوب‏؛ تنها با یاد خداوند دل ها به آرامش خواهد رسید» بنابراین هر کاری که موجب ناخشنودی خداوند باشد، هیچ وقت انسان را به مقصود مبارکی نخواهد رساند و با وجود این کار هیچ وقت روی آسایش را در زندگی خود نخواهیم دید.

خداوند متعال در سوره­ ی طه می­ فرماید: «وَ مَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِکْری فَإِنَّ لَهُ مَعیشَةً ضَنْکا» یعنی کسی که از یاد خدا دوری جسته و مبتلا به گناه و معصیت شود، همواره روزگار را به سختی گذرانده و راه رسیدن به آسایش را به روی خود مسدود کرده است.

بنابراین تا دیر نشده از این کار دست بکشید و با توبه به درگاه الهی خود را از این دام بزرگ شیطان نجات دهید. برای این منظور ارتباط تلفنی خود را برای همیشه با آن پسر قطع کرده و دیگر برای او پیامک نفرستید. حتی اگر احساس می­ کنید آن پسر دست بردار شما نیست، برای مدتی طولانی گوشی خود را خاموش کرده و یا این که شماره­ ی خود را عوض کنید.

در پایان امیدوارم با قرار گرفتن در جاده­ی نورانی و امید بخش بندگی خداوند بتوانید طعم خوش عبودیت خودند را بچشید و ضمن رسیدن به آرامش واقعی، دنیایی زیبا و آخرتی زیباتر داشته باشید. به امید آن روز! 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4784
  • بازدید دیروز: 4906
  • بازدید سال: 1656556
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3809
عکس های متنوع تصادفی