بسم الله الرحمن الرحیم

«و عیبۀ علمه»، اهل بیت، «گنجینه ­های علم خداوند» هستند.  

«عیبه» به چیزی گفته می­شود که لباس یا اشیای دیگر را در آن قرار می ­دهند.

برخی از افراد، از علومی برخوردار و به رموزی از خلقت آگاه هستند، لیکن به سفره ­ای شباهت دارند که برای همه پهن شده و همه به صورت یکسان برای بهره ­مندی از آن فرا خوانده شده­ اند، اما ائمۀ معصومین «علیهم ­السلام» چنین نیستند، بلکه صندوق علم الهی هستند که کلید آن به دست خود آن حضرات است و چون مظهر «و عنده مفاتیح الغیب».[۱] و «لَهُ مَقالیدُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ یَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَنْ یَشاء وَ یَقْدِرُ إِنَّهُ بِکُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلیم‏».[۲] هستند، درِ این گنجینه­ ها را تنها برای کسانی می ­گشایند که مصلحت بدانند. بر این اساس، هر سخنی را همه جا مطرح نمی ­کردند.   [۱] . و کلیدهای غیب تنها نزد خداست. (سوره­ انعام، آیه­ ۵۹)

[۲] . کلیدهای آسمانی و زمین از انِ اوست. روزی را برای هر کس بخواهد گسترش م ی­دهد و (برای هر که بخواهد) تنگ گیرد. او (بهتر از دیگران می­داند که کجا گسترش دهد و کجا تنگ گیرد؛ زیرا) به هر چیزی آگاه است. (سوره­ شوری، آیه­ ۱۲)

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی