بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

«و عیبۀ علمه»، اهل بیت، «گنجینه ­های علم خداوند» هستند.  

«عیبه» به چیزی گفته می­شود که لباس یا اشیای دیگر را در آن قرار می ­دهند.

برخی از افراد، از علومی برخوردار و به رموزی از خلقت آگاه هستند، لیکن به سفره ­ای شباهت دارند که برای همه پهن شده و همه به صورت یکسان برای بهره ­مندی از آن فرا خوانده شده­ اند، اما ائمۀ معصومین «علیهم ­السلام» چنین نیستند، بلکه صندوق علم الهی هستند که کلید آن به دست خود آن حضرات است و چون مظهر «و عنده مفاتیح الغیب».[۱] و «لَهُ مَقالیدُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ یَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَنْ یَشاء وَ یَقْدِرُ إِنَّهُ بِکُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلیم‏».[۲] هستند، درِ این گنجینه­ ها را تنها برای کسانی می ­گشایند که مصلحت بدانند. بر این اساس، هر سخنی را همه جا مطرح نمی ­کردند.   [۱] . و کلیدهای غیب تنها نزد خداست. (سوره­ انعام، آیه­ ۵۹)

[۲] . کلیدهای آسمانی و زمین از انِ اوست. روزی را برای هر کس بخواهد گسترش م ی­دهد و (برای هر که بخواهد) تنگ گیرد. او (بهتر از دیگران می­داند که کجا گسترش دهد و کجا تنگ گیرد؛ زیرا) به هر چیزی آگاه است. (سوره­ شوری، آیه­ ۱۲)

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 1856
  • بازدید دیروز: 4869
  • بازدید سال: 1658349
  • کل نوشته‌ها: 1275
  • کل دیدگاه‌ها: 3812
عکس های متنوع تصادفی