بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

شروع مسافرت

مبدأ مسافرت آخرین خانه های شهر یا روستا است و جایی است که از نظر عرفی، شهر یا روستا را تمام شده می دانند. البته کارخانه های اطراف شهر جزء شهر محسوب نمی شوند.

در رابطه با شهرک هایی هم که در اطراف شهر ساخته می شوند، ملاک با عرف است. اگر عرف آن شهر، شهرکی را محله ای از محله های آن شهر می داند، در این صورت آن شهرک هم جزء شهر محسوب می شود، در غیر این صورت، شهرک جزء شهر محسوب نمی شود.

انتهای مسافرت

مقصد مسافرت اولین خانه های شهر یا روستا است. شروع شهر هم، موکول به نظر عرف می باشد.

در این میان (به نظر بسیاری از علما) تفاوتی نمی کند که مقصود از سفر به شهر، تمام آن شهر یا نقطۀ خاصی از آن باشد.

البته نظر حضرت امام خیمنی این است که اگر هدف کسی از مسافرت، نقطۀ خاصی از شهر باشد، باید انتهای سفرش را همان نقطه قرار دهد. به عنوان مثال مسافت شهری تا ابتدای شهر دیگر به مسافت شرعی نمی رسد، اما او به شهر می آید تا به بازار شهر رود و از آن جا به شهر خود برگردد. به نظر حضرت امام خمینی، این شخص باید انتهای مسافرت خود را بازار شهر قرار دهد.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 3477
  • بازدید دیروز: 4481
  • بازدید سال: 1615580
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی