بسم الله الرحمن الرحیم

در کتاب «چشمۀ هدایت»، به شیوه ­ای متفاوت، به بررسی زندگی آسمانی امام هادی(علیه السلام) پرداخته شده است. این کتاب، که با رویکرد “اعتقادی“، “اخلاقی” و “عرفانی” نگاشته شده، در نظر دارد تا ضمن بالا بردن اطلاعات خوانندگان، نسبت به جایگاه و مقام امامت، با استعانت از امام هدایت­­ گر شیعه، آموزه­ هایی از عرفان و اخلاق را به خوانندگان گرامی ارائه دهد. 

مقدمۀ کتاب:

کتاب چشمه هدایت دوران زندگی امام هادی(علیه السلام) با دوران زندگی ائمۀ پیشین، تفاوت ویژه­ ای داشت. زمامداران وقت از یک­سو، نگران قدرت گرفتن شیعیان و نفوذ عقیدتی و سیاسی آن­ها بر سایر مسلمانان و بلاد اسلامی بودند و از سوی دیگر، از تولد مهدی موعود(عجل اله تعالی فرجه) منجی آل محمد در هراس بودند.

به همین دلیل، امام هادی(علیه السلام) و در پی ایشان، امام حسن عسکری(علیه السلام) را در شهر نظامی سامراء که «سُرَّ مَن رأی» نامیده می­شد، تحت کنترل شدید قرار دادند.

شیعیان و دوست­داران آن حضرت، جرأت دیدار با امام را نداشتند و همین امر موجب شد تا تاریخ ­نویسان توفیق چندانی در نگارش سیرۀ آسمانی آن امام عزیز پیدا نکنند و مشتاقان علم و دانش، روایت­ های کمتری از آن امام مظلوم نقل کنند.

شیعیان، برای پرسش از سؤالات متنوع خود، به وکلای امام مراجعه می­ کردند و سؤالات مهم را به صورت مکتوب به دست امام می­ رساندند. بدین جهت، بر خلاف بیشتر روایت­ هایی که از ائمۀ پیشین به صورت گفت و شنود«قال» و «سَمعتُ عنه» نقل شده، روایت­ های نقل شده از امام هادی(علیه السلام) معمولا به صورت مکتوب و توقیع (کتبَ إلیه) نقل شده است. 

کتاب «چشمۀ هدایت» در نظر دارد به بخشی از سیرۀ آن امام عزیز اشاره کند تا به لطف الهی، راهی به سوی معرفت بیشتر نسبت به آن امام هدایت­ گر گشوده شود و خوانندگان عزیز آگاهی بیشتری از امام خود پیدا کنند.     

نگارش این کتاب در سالروز شهادت امام علی بن موسی­ الرضا(علیه السلام) به اتمام رسید. این تقارن را به فال نیک می­ گیریم و امیدواریم که به برکت امام علی بن موسی ­الرضا(علیه السلام) معرفت بیشتری نسبت به ائمۀ معصومین و خصوصا نسبت به امام هادی(علیه السلام) که به «ابن الرضا» معروف است، پیدا کنیم.

ان­ شاء الله.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ناشر: داناکتاب

تیراژ: ۲۰۰۰ نسخه

تعداد صفحات: ۱۱۲ صفحه

قیمت پشت جلد: ۵۰۰۰ تومان

شماره تماس مرکز پخش (در تعداد بالا) :۵۹۸۳ ـ ۶۹۶ ـ ۰۹۱۳ با تخفیف ۴۰%

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

توجه: هزینۀ ارسال کتاب ها، به عهدۀ خریدار می باشد. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :
مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی