امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

پشت خاکی 

به یکی میگن «پشتت خاکیه!».

میگه: «پس می­ خواستی آسفالت باشه»؟!

بازنشسته 

یکی جلو بانک با پای باز نشسته بود. گفتند: «اینجوری چرا نشستی»؟!

گفت: «شنیدم به باز نشسته ­ها وام میدن»!

پیکان قراضه 

یکی ماکزیما خرید و رفت تو خیابان. یک دفعه یه پیکان قراضه از عقب محکم زد بهش. خلاصه راننده­ ی پیکان قراضه خیلی التماس کرد تا بنده خدا رو راضی کرد و رفتند. راننده­ی ماگزیما سر چهار راه دوباره دید یکی از عقب محکم زد بهش. اومد بیا پایین ببینه کیه و چی شده که یک دفعه دید راننده همان پیکانه! راننده­ ی پیکان سرشو از شیشه در آورد بیرون و با صدای بلند گفت: «آقا ! منم! منم! برو!» 

گربه شویان

پیر مردی دید پسری داره گربه رو می شوره. گفت: «ببیم جان! نشور می­ میره­ ها»!

پسره گفت: «نه بابا! نمی ­میره».

خلاصه پیر مرد رفت و برگشت. دید گربه مرده.

گفت: «ببم جان! نگفتم می ­میره!».

پسره گفت: «نه بابا ! شستمش که نمرد! وقتی چلوندمش مرد!»

صبر لاک پشتی 

روزی لاک­ پشت ها تصمیم می­ گیرند قلّه ­ی بزرگی را فتح کنند. رئیس لاک ­پشتها پرچم را به دست لاک ­پشت کوچک داد و گروه لاک­ پشت ­ها به سمت قلّه حرکت کردند. خلاصه رفتند و رفتند و رفتند تا بالاخره به قلّه رسیدند. رئیس به لاک­ پشت کوچولو گفت: «لاک ­پشت کوچولو! پرچم را بده تا این­ جا نصب کنیم». لاک ­پشت کوچولو با خون­ سردی گفت: «پرچم را پایین کوه جا گذاشتم»!

لاک­ پشت­ ها به فرمان رئیس برگشتند به سمت پایین کوه. رفتند و رفتند و خلاصه خیلی راه رفتند. سال ­ها در راه بودند تا این­که رسیدند پایین کوه.

رئیس لاک ­پشت ­ها رو به لاک ­پشت کوچولو کرد و گفت: لاک­ پشت کوچولو! پرچم کجاست؟».

لاک ­پشت کوچولو گفت: «شوخی کردم، پرچم بالای همون کوهه»! 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4886
  • بازدید دیروز: 5104
  • بازدید هفته: 44021
  • بازدید ماه: 149059
  • بازدید سال: 1669495