بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

سؤال: برای این که کسی را «کثیرالسفر» بدانیم، باید چه مقدار سفر داشته باشد؟

جواب: در این رابطه میان علمای عظام اختلاف نظر وجود دارد.

  1. حضرات آیات عظام: گلپایگانی، تبریزی و مکارم می­ فرمایند: «باید در هفته حداقل یک سفر شغلی در مسافت شرعی داشته باشد».
  2. حضرات آیات عظام: اراکی، صافی، فاضل و مقام معظم رهبری می فرمایند: «باید به صورتی دنبال کارش برود که ده روز کامل در یک محل نباشد».
  3. حضرات آیات عظام: خویی و سیستانی می فرمایند: «در هفته، حداقل چهار روز در وطن و سه روز در سفر باشد. البته اگر پنج روز در وطن و دو روز در سفر باشد، باید نمازش را شکسته بخواند». حضرت آیت الله سیستانی در پاسخ به شخصی که می گوید: از طرف اداره به مسافرت شغلی می رود می فرماید: اگر به طور متوسط در ماه ده روز در سفر هستید، نماز شما کامل است، اما اگر کمتر از هشت روز در سفر هستید، نمازتان شکسته است. اگر بین ۸ و ۹ روز است، نماز را شکسته و تمام بخوانید و ضمن امساک در روزه، در وطن خود، روزه را قضا نمایید.
متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4835
  • بازدید دیروز: 4906
  • بازدید سال: 1656607
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3809
عکس های متنوع تصادفی