بسم الله الرحمن الرحیم

روزی، عقربی کنار رودخانه آمد و از قورباغه خواست تا او را به آن سوی رودخانه برساند.

قورباغه که عقرب را می شناخت از این کار امتناع کرد و گرفت: «تو عقرب هستی و کارت نیش زدن است. اگر مرا نیش بزنی، ان وقت چه کار کنم؟».

عقرب عقرب گفت: «از قورباغه، عقلت کجا رفته؟! اگر وسط آب تو را نیش بزنم که خودم هم غرق می شوم.»

قورباغه کمی فکر کرد و از روی خیرخواهی پذیرفت که عقرب را به پشت خود سوار کند.

وقتی به وسط رودخانه رسیدند ناگهان عقرب نیش خود را در بدن قورباغه فرو کرد.

قورباغه که از یک طرف در حال جان دادن بود و از طرف دیگر گیج و سردرگم شده بود در حالی که داشت درون آب فرو می رفت، گفت: «نادان! چرا نیشم زدی؟ اگر برای جان من ارزش قائل نیستی، چرا فکر جان خودت را نکردی؟!»

عقرب در پاسخ گفت: «علتش این است که من عقرب هستم و طبیعتم نیش زدن است.»

“نیش عقرب نه از ره کین است    اقتضای طبیعتش این است”

بازدید کنندگان گرامی اگر نتیجه ای از این داستان به نظرتان می رسد، برای ما ارسال کنید… 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به عاقبت اعتماد به عقرب!

  • هاتف

    سلام علیکم،
    می توان این مورد را به بانوان گوشزد نمود که مرد طبعا جوری ساخته شده است که …شما باید با حجاب ومتانت ووقار وعفت خود مانع چشمچرانی وبی حیائی و…آنها شوید..

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی