بسم الله الرحمن الرحیم

برگرفته از کتاب «شیعه در روایات اهل سنت» نوشته ی «احمد نباتی» مدیر سایت

موقعیّت علی (علیه السلام) در زمان پیامبر (صلّی الله علیه و آله و سلّم) 

۸ ـ مصداق آیه­ ی تطهیر

انس بن مالک نقل می­کند، پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) شش ماه تمام هنگام طلوع فجر از خانه بیرون می­ آمد و رهسپار مسجد می­ گشت و مرتّب در آن دم در مقابل در خانه ­ی علی (علیه السلام) و فاطمه (سلام الله علیها) می ­ایستاد و می ­فرمود:

«الصَّلاۀ یا أهلَ البیت، إنَّما یُریدُ اللهُ لیُذهِبَ عَنکُمُ الرِّجسَ أهلَ البیت وَ یُطهِّرَکُم تَطهیراً» ای اهل بیت من! به یاد نماز باشید. همانا خداوند می­ خواهد از شما اهل بیت، همه گونه پلیدی را دور کند.[۱] 


[۱] . مسند احمد حنبل، ج۲، ص۲۵۹٫ 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی