بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

 شرط پنجم مسافرت(سفرش، سفر حرام و معصیت نباشد)

سفر حرام به دو شکل است:

  1. اصل مسافرت حرام است. همانند مسافرت فرزند، با نهی پدر و مادر. یا مسافرت زن، بدون اجازۀ شوهر. یا کسی که توان پرداخت بدهی را دارد و برای فرار از  طلبکار، به مسافرت برود.
  2. اصل مسافرت حرام نیست، اما هدف از مسافرت کار حرام است. مانند کسی که برای خریدن وسایل گناه به سفر برود. یا کسی که برای دزدی به مسافرت بورود. یا کسی که برای کمک به ظلم و برای ستم گری در حق دیگران، به سفر برود.   

در تمام این دو مورد، سفر معصیت است و نماز هم کامل است.

اگر اصل سفر حرام نیست و هدف از سفر هم کار حرام نباشد، اما در عین حال در مسافرتش گرفتار گناه شود، چنین سفری را سفر معصیت نمی گویند. لذا نماز او با تحقق شرایط دیگر، شکسته است.   

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2989
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613718
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی