شرط سوم مسافرت (در بین راه از قصدش منصرف نشود)

اگر مسافر پیش از رسیدن به چهار فرسخ، از تصمیم خود منصرف شود، باید نمازش را کامل بخواند. البته در خصوص نماز شکسته ای که قبل از آن خوانده میان علما اختلاف نظر وجود دارد.

حضرت آیات: امام خمینی و مقام معظم رهبری می فرمایند: نمازش را که قبل از ان به صورت شکسته خوانده، صحیح است.

حضرت آیات: خویی، تبریزی، سیستانی می فرمایند: بنابر احتیاط واجب نمازی را که پیش از آن به صورت شکسته خوانده باید دوباره به صورت کامل بخواند. همچنین اگر ماه رمضان است، مابقی روز را امساک کند و بعداً قضای آن را به جا آورد.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی