شرط دوم مسافرت (از ابتدا، قصد پیمودن مافت شرعی را داشته باشد)

کسی که مسافت شرعی را طی می­ کند، در صورتی نمازش شکسته است که از ابتدا قصد مسافرت و عبور از مسافت شرعی را داشته باشد. با این حساب اگر کسی از ابتدا قصد داشته باشد، (مثلا) ۲۰ کیلومتر از شهر خارج شود و به شهر برگردد، نمازش کامل است. حال چنین شخصی اگر به ۲۰ کیلومتری رسید و قصد کرد ۲۰ کیلومتر دیگر طی کند، باز هم نمازش کامل است. چرا که قصد طی کردن مسافت شرعی را نداشته است. 

چنین شخصی هر چند که چهل کیلومتر از شهر دور شده، اما باز هم نمازش کامل است. البته زمانی که به طرف شهرش باز می گردد، نمازش شکسته می شود. چرا گه در این صورت با تلفیق مسافتی که طی کرده قصد طی مسافت شرعی را می کند.

اگر کسی را در حال بی هوشی به شهر دیگری ببرند که در پنجاه کیلومتری شهرش است. چنین شخصی به علت آن که قصد مسافرت نداشته، هنگام به هوش آمدن، نمازش در آن شهر کامل است. البته از لحظۀ عزیمت به شهر خود نمازش شکسته می شود، چرا که از این لحظه به بعد قصد طی مسافت شرعی می کند. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی