بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

 بسم الله الرحمن الرحیم

تنها ابزار و سلاحی که فرهنگ اموی ـ رومی معاویه ­ای به همراه دارد، سلاح اغفال و ارعاب است. وقتی انسان­ ها از یک طرف آگاه به شرایط موجود شدند و پی به زوایای نقشه ­ی دشمن بردند و از طرف دیگر هم ترس از مرگ از آن ­ها برداشته شد، فرهنگ غرب به طور کلی خلع سلاح می ­شوند. حکمت حسینی، علاوه بر آن که به انسان آگاهی و بصیرت دشمن شناسی می ­دهد، ترس از مرگ را از او دور می ­سازد. تنها حمکت و فرهنگ حسینی است که مرگ در راه خدا را جز سعادت و رستگاری چیز دیگری نمی ­بیند: هم اندیشی دینی . درسهایی از کربلا«إِنِّی‏ لَا أَرَى‏ الْمَوْتَ‏ إِلَّا سَعَادَةً وَ الْحَیَاةَ مَعَ الظَّالِمِینَ إِلَّا بَرَماً؛ من مرگ را جز سعادت و حیات با ظالمین را جز خستگی و آزردگی نمی ­بینم».

چرا انقلاب­ هایی که در کشورهای غیر شیعی رخ می ­دهد به نتیجه ­ی قابل  قبولی نمی ­رسند؟! چرا دست آخر خود را در چنگال آمریکا و صهیونیست ­ها می ­بینند؟! علتش این است که از حکمت حسینی بهره ­ای ندارند. حزب الله لبنان که تنها یک گروه چریکی هستند، با اتکاء به فرهنگ حسینی، توانستند آمریکا و اسرائیل را به زانو در آورند؛ اما از سوی دیگر می­بینیم توده ­های بزرگ ملت ­ها که از قدرت بزرگی هم برخوردارند، در مقابل خواسته ­های آمریکا سر تسلیم فرو می­ آورند و تن به ذلّت و خواری می­ دهند. چرا؟! راز اصلی ذلّت آن­ ها این است که بویی از حکمت حسینی استشمام نکرده­ اند. نداشتن روحیه ­ی حسینی است که رعب از آمریکا را در دل آنان ایجاد کرده است. جامعه ­ای که با حکمت حسینی آشنا نباشد، در ذلّت و خواری به سر می ­برد. حالت چنین جامعه ­ای از سه حال خارج نیست. یا به شرایط ذلّت بار حاکمیت فرهنگ غرب عادت می­ کند و این شرایط را شرایطی مطلوب می­ داند. یا این­که اگر متوجه نابسامانی شرایط موجود شود انگیزه ­ای برای حرکت به سوی عزّت در خود نمی­ بیند و قیام علیه شرایط موجود را محال و غیر ممکن می ­داند. صورت سوم هم این است که اگر قیام کند باز هم راه به جایی ندارند. چرا که قیام علیه فرهنگ اومانسیتی غرب مستلزم بصیرت و بینشی است که جز در پرتو حکمت حسینی نمی ­توان به چنین بصیرتی دست یافت.   

حکمت حسینی انسان را در مقابل هیچ چیز مرعوب نمی­ کند. تنها اسلحه ­ی دشمن، ایجاد رعب و وحشت با رسانه ­های تبلیغاتی است و وقتی حکمت حسینی ترس از مرگ را از انسان گرفت، دشمن خلع سلاح شده، کاری از دستش بر نمی ­آید.             

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4782
  • بازدید دیروز: 4906
  • بازدید سال: 1656554
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3809
عکس های متنوع تصادفی