بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

با روشن شدن شرایط فرهنگی ـ اجتماعی زمان امام حسین (علیه­ السلام) به راحتی معلوم شود که: نهضت اباعبد الله یک نهضت فرا تاریخی است و همه­ی تاریخ را فرار گرفته، لذا قصه ­ی دشمنان اباعبد الله، قصه­ ی دشمنان بشریت است و این جبهه همیشه گشوده است. حسین (علیه ­السلام) چهره­ای از دشمن را می ­شناخت که اسلام تا ابد از طریق این چهره تهدید می­ شود، لذا نهضت حسینی است که می ­تواند تا قیام قیامت دشمنان اسلام را شکست دهد. 

هم اندیشی دینی . درسهایی از کربلا فرهنگ اموی ـ رومی معاویه بنا دارد روح اسلام را از کالبد آن جدا کند و به جای آن روح فرهنگ دنیادوستی و تجمل ­گرایی را در اسلام وارد کند. یعنی بنا دارد اسلامی به مردم ارائه دهد که فقط نامی از آن باقی مانده و محتوای آن فرهنگ جاهلیت اموی است که با فرهنگ اومانیستی غربی ممزوج شده است. این فرهنگ بنا دارد رابطه­ ی انسان را با آسمان و عالم ملکوت قطع کرده و او را اسیر و شیفته ­ی زمین و دنیای پوچ نماید. در این فرهنگ، دین صورتی تشریفاتی و ابزاری به خود می­گیرد و در آن از پرهیزکاری و عدالت خبری نیست.  

این نوع از زندگی که مولود فرهنگ اموی ـ رومی است، ذلّت و خواری انسانیت را به همراه دارد. انسانی که از واقعیت ملکوتی خود فاصله بگیرد و حقیقت خود را در دنیای مادی خلاصه کند، در واقع جز ذلّت و خواری چیزی نصیبش نمی ­شود و دست آخر هم سرنوشتی جز پوچی و سردرگمی در انتظارش نمی ­نشیند.

اصول زندگی حقیقی این است که نگذاریم دستمان از آسمان و غیب و ملکوت بریده شود و عمرمان را در سرگردانی سپری نماییم. انسان ­های بزرگ، معنی زندگی خود را در مقاومت در برابر فرهنگی می ­دانند که قصد دارد حیات آسمانی را از آن­ها بگیرد. روی همین حساب است که امام حسین (علیه­ السلام) در قیام خود فریاد «هَیْهَاتَ‏ مِنَّا الذِّلَّة» بر می­ آورد.

هر حاکم و زمامداری که سر کار بیاید خود به خود دوست دارد به سر و وضع شهرها برسد، جاده سازی کند و کارهایی از این قبیل انجام دهد؛ اما صِرف این کارها به هیچ وجه کافی نیست. اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم ­السلام) علاوه بر آبادانی دنیا، روح معنوی هستند در کالبد جامعه. و نظام اموی تنها کالبد بی ­روحی از اسلام را به مردم ارائه می­ دهد که در تجملات دنیا احاطه شده و چیزی از معنویت و نورانیت در آن نمی ­توان یافت. بنابراین نهضت حسینی یعنی بقایی همراه با ملکوت، و فرهنگ معاویه ­ای یعنی زیستن همراه با حیات صِرف زمینی. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4795
  • بازدید دیروز: 4906
  • بازدید سال: 1656567
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3809
عکس های متنوع تصادفی