بسم الله الرحمن الرحیم

نهضت امام حسین (علیه­ السلام) نه تنها مهر رسوایی را بر پیشانی حاکمان اموی زد، بلکه یک کار بزرگ دیگری هم انجام داد. آن کار این است که مهر رسوایی را به پیشانی مدعیان دینداری زد که در شرایط سخت، به امام خود پشت کرده و او را یاری نمی­ کنند، تا برای همیشه راه دین ­داران عافیت طلب از مؤمنان راستین جدا شود و نتوانند با حیله و تزویر خود را در جبهه ­ی مؤمنین راستین واردکنند و دین­داری خود را به رخ آنان بکشند.

هم اندیشی دینی . درسهایی از کربلاگاهی اوقات در توصیف افراد و در تبیین حقّانیت آن ­ها میزان سال ­هایی که در راه  انقلاب در زندان بوده بر می ­شمارند و در مقام شمارش محاسن سابق او  بر می ­آیند. این کار خوب است اما در مقام تصمیم گیری نهایی باید حال افراد را هم مورد توجه قرار داد. اگر در حال حاضر هم مدافع و پشتیبان ولایت هستند، گذشته ­ی آن­ ها مفید و قابل شمارش است، اما اگر متکبرانه پشت به ولایت کرده و راه دیگری را اتخاذ کرده­اند، سخن از خدمات گذشته ­­ی آن ­ها به میان آوردن کاری عبث و بیهوده است.

نمونه­ی بارز این رفتار شخصی چون زبیر است که در دفاع از پیامبر اکرم (صلی­ الله­ علیه­ و آله) ۲۵ زخم برداشت، اما بعدها با پشت کردن به ولایت امیرالمؤمنین (علیه­ السلام) زحمات چندین ساله ­ی خود را به هدر داد و خود را در جهنم اعمال خود جای داد.

پیام کربلا به همه­ی مردم این بود که به دین­ دارانی که در شرایط سخت روزگار به امام و ولی خود پشت می­کنند و دست از حمایت او بر می­دارند، دست مسلمانی ندهید و از آن ­ها دوری گزینید. اگر کسی کربلایی شد نه تنها پشت کردن به ولی در هنگام سختی­ ها را نشانه­ ی سیاست ­مداری نمی ­بیند، بلکه آن را رسوایی دنیا و آخرت و نشان از بی ­دینی می ­بیند. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی