بسم الله الرحمن الرحیم

شخصی را می­ شناسم که وقتی با پدر و مادر خود به بازار می­ رفت، مراقبت می­ کرد تا زحمت زیادی برای والدین خود درست نکنند. وقتی پدر یا مادر دست روی لباس گران­ قیمتی می­ گذاشتند تا برای او خرید کنند، می­گفت: «این لباس را نمی­خواهم!» وقتی لباس زیبا و در عین با قیمت مناسبی می­دید آن را انتخاب می­کرد. او می­دید که پدرش با چه زحمتی پول در می­ آورد به همین دلیل خجالت می­ کشید که به پدرش زحمت زیادی بدهد. هم اندیشی دین / تشکر از پدر و مادر

از آن طرف بعضی از بچه ­های کم دقت با توقّعات زیاد خود باعث شرمندگی و اذیت والدین خود می­ شوند. آن­ ها هنگام خرید، دست روی لباس و کفش­ های گران قیمت می­گذارند و به اصرار تلاش می­ کنند که  همان را خریداری کنند!

بچه­ها! خداوند متعال شاهد همه­ ی کارهای ماست. کسی که والدین خود را آزار نمی­ دهد و انتظارش را پایین می­ آورد، محبوب خدا و امام زمان است؛ از طرفی کسی که با خودخواهی­ های خود، پدر و مادرش را آزار م ی­دهد، از چشم خدا و امام زمان می­ افتد و ملائکه­ ی الهی هم او را دوست ندارند. 

بچه­ها خیلی مراقت باشید. نکند یک وقت زندگی خودتان را با زندگی دیگران مقایسه کنید! بعضی از بچه­ها مدام به پدر و مادر خود سرکوفت می­ زنند و می­ گویند: «این هم تلویزیونه که ما داریم؟ رفتم خانه­ ی دوستم دیدم تلویزیونشان خیلی بهتر از این بود»، «این چه خانه­ ای است که در آن زندگی می­ کنیم؟»، «چرا پدر من مثل دیگران پول­ دار نیست!»  بعضی از بچه­ ها هم هستند که با تواضع و فروتنی همیشه از پدر و مادر خود تشکر می­کنند.

انشاء الله که همه­ ی ما با محبت به پدر و مادر و تشکر از آن­ ها خدای مهربان را از خود راضی کنیم و بنده ­ی خوبی برای خداوند باشیم.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت