امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

شخصی را می­ شناسم که وقتی با پدر و مادر خود به بازار می­ رفت، مراقبت می­ کرد تا زحمت زیادی برای والدین خود درست نکنند. وقتی پدر یا مادر دست روی لباس گران­ قیمتی می­ گذاشتند تا برای او خرید کنند، می­گفت: «این لباس را نمی­خواهم!» وقتی لباس زیبا و در عین با قیمت مناسبی می­دید آن را انتخاب می­کرد. او می­دید که پدرش با چه زحمتی پول در می­ آورد به همین دلیل خجالت می­ کشید که به پدرش زحمت زیادی بدهد. هم اندیشی دین / تشکر از پدر و مادر

از آن طرف بعضی از بچه ­های کم دقت با توقّعات زیاد خود باعث شرمندگی و اذیت والدین خود می­ شوند. آن­ ها هنگام خرید، دست روی لباس و کفش­ های گران قیمت می­گذارند و به اصرار تلاش می­ کنند که  همان را خریداری کنند!

بچه­ها! خداوند متعال شاهد همه­ ی کارهای ماست. کسی که والدین خود را آزار نمی­ دهد و انتظارش را پایین می­ آورد، محبوب خدا و امام زمان است؛ از طرفی کسی که با خودخواهی­ های خود، پدر و مادرش را آزار م ی­دهد، از چشم خدا و امام زمان می­ افتد و ملائکه­ ی الهی هم او را دوست ندارند. 

بچه­ها خیلی مراقت باشید. نکند یک وقت زندگی خودتان را با زندگی دیگران مقایسه کنید! بعضی از بچه­ها مدام به پدر و مادر خود سرکوفت می­ زنند و می­ گویند: «این هم تلویزیونه که ما داریم؟ رفتم خانه­ ی دوستم دیدم تلویزیونشان خیلی بهتر از این بود»، «این چه خانه­ ای است که در آن زندگی می­ کنیم؟»، «چرا پدر من مثل دیگران پول­ دار نیست!»  بعضی از بچه­ ها هم هستند که با تواضع و فروتنی همیشه از پدر و مادر خود تشکر می­کنند.

انشاء الله که همه­ ی ما با محبت به پدر و مادر و تشکر از آن­ ها خدای مهربان را از خود راضی کنیم و بنده ­ی خوبی برای خداوند باشیم.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • کاربران حاضر: 4
  • بازدید امروز: 3948
  • بازدید هفته: 33031
  • بازدید ماه: 141932
  • بازدید سال: 1665796
  • تاریخ به‌روزشدن سایت: خرداد ۹, ۱۳۹۶
عکس های متنوع تصادفی