بسم الله الرحمن الرحیم

روزی لاک­ پشت ها تصمیم می ­گیرند قله­ی بزرگی را فتح کنند. رئیس لاک­ پشتها پرچم را به دست لاک ­پشت کوچک داد و گروه لاک­ پشت­ هم اندیشی دینی / قله های صبوری ها به سمت قله حرکت کردند. خلاصه رفتند و رفتند و رفتند تا بالاخره به قله رسیدند. رئیس با لاک­ پشت کوچولو گفت: «لاک­ پشت کوچولو! پرچم را بده تا این­جا نصب کنیم». لاک­ پشت کوچولو با خون­ سردی گفت: «پرچم را پایین کوه جا گذاشتم». لاک­ پشت­ ها به فرمان رئیس برگشتند به سمت پایین کوه. رفتند و رفتند و خلاصه خیلی راه رفتند. سال­ ها در راه بودند تا این­که رسیدند به پایین کوه. رئیس لاک­ پشت­ ها رو به لاک­ پشت کوچولو کرد و گفت: لاک­ پشت کوچولو! پرچم کجاست؟». لاک ­پشت کوچولو گفت: «شوخی کردم پرچم همون بالای کوهه»!

بچه­ ها میدونید چه چیزی این داستان را شیرین کرد و همگی خندیدید؟! چیزی که این داستان را شیرین کرد صبر و تحمل لاک ­پشت ­ها بود. همیشه در زندگی افرادی هستند که قصد اذیت و آزار انسان را دارند؛ انسان ­های کم صبر و کم تحمل وقتی با این جور انسان ­ها روبرو می­ شوند، زود ناراحت می ­شوند و رفتارهای ناشایستی از خود نشان می­ دهند، اما  انسان ­های صبور و پر تحمل در مواجهه با این نوع افراد، باز هم شکیبایی می­ کنند و خیلی خوب و شیرین رفتار می ­کنند. کسانی که صبوری دارند هم خودشان شیرین و دوست داشتنی هستند و هم خاطرات زندگی آن­ ها.  

تو دنیا مشکل زیاد هست. بعضی­ ها فقط غُصّه می­ خورند و فقط به سختی ­های زندگی فکر می ­کنند. این افراد همیشه غمگین هستند و حتی اطرافیان خود را هم اذیت می ­کنند؛ اما بعضی دیگه هستند که به جای فکر کردن به مشکلات زندگی، به خوبی­ ها و نعمت­ های خداوند فکر می ­کنند و همیشه خوشحال و شاداب هستند. این افراد همیشه خدا رو شکر می­کنند و خداوند هم در قرآن گفته: «لإن شَکَرتُم لأزیدَنَّکُم؛ اگر از من تشکر کنید، نعمت­ های بیشتری به شما می­ دهم». 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی