بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

 بسم الله الرحمن الرحیم

روزی لاک­ پشت ها تصمیم می ­گیرند قله­ی بزرگی را فتح کنند. رئیس لاک­ پشتها پرچم را به دست لاک ­پشت کوچک داد و گروه لاک­ پشت­ هم اندیشی دینی / قله های صبوری ها به سمت قله حرکت کردند. خلاصه رفتند و رفتند و رفتند تا بالاخره به قله رسیدند. رئیس با لاک­ پشت کوچولو گفت: «لاک­ پشت کوچولو! پرچم را بده تا این­جا نصب کنیم». لاک­ پشت کوچولو با خون­ سردی گفت: «پرچم را پایین کوه جا گذاشتم». لاک­ پشت­ ها به فرمان رئیس برگشتند به سمت پایین کوه. رفتند و رفتند و خلاصه خیلی راه رفتند. سال­ ها در راه بودند تا این­که رسیدند به پایین کوه. رئیس لاک­ پشت­ ها رو به لاک­ پشت کوچولو کرد و گفت: لاک­ پشت کوچولو! پرچم کجاست؟». لاک ­پشت کوچولو گفت: «شوخی کردم پرچم همون بالای کوهه»!

بچه­ ها میدونید چه چیزی این داستان را شیرین کرد و همگی خندیدید؟! چیزی که این داستان را شیرین کرد صبر و تحمل لاک ­پشت ­ها بود. همیشه در زندگی افرادی هستند که قصد اذیت و آزار انسان را دارند؛ انسان ­های کم صبر و کم تحمل وقتی با این جور انسان ­ها روبرو می­ شوند، زود ناراحت می ­شوند و رفتارهای ناشایستی از خود نشان می­ دهند، اما  انسان ­های صبور و پر تحمل در مواجهه با این نوع افراد، باز هم شکیبایی می­ کنند و خیلی خوب و شیرین رفتار می ­کنند. کسانی که صبوری دارند هم خودشان شیرین و دوست داشتنی هستند و هم خاطرات زندگی آن­ ها.  

تو دنیا مشکل زیاد هست. بعضی­ ها فقط غُصّه می­ خورند و فقط به سختی ­های زندگی فکر می ­کنند. این افراد همیشه غمگین هستند و حتی اطرافیان خود را هم اذیت می ­کنند؛ اما بعضی دیگه هستند که به جای فکر کردن به مشکلات زندگی، به خوبی­ ها و نعمت­ های خداوند فکر می ­کنند و همیشه خوشحال و شاداب هستند. این افراد همیشه خدا رو شکر می­کنند و خداوند هم در قرآن گفته: «لإن شَکَرتُم لأزیدَنَّکُم؛ اگر از من تشکر کنید، نعمت­ های بیشتری به شما می­ دهم». 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 4749
  • بازدید دیروز: 4906
  • بازدید سال: 1656521
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3809
عکس های متنوع تصادفی