بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال: 

سلام حاج آقا
پدر ما آدم خسیس،بددهن، تارک الصلاة، اهل کفر، سیگاری، دوبهم زن، بداخلاق، دروغگو حتی با سوگند دروغ، چشم چرون،ا هل تهمت، شکاک، پشت سر خانواده پیش غریبه ها حرف میزنه، اهل مشروبات الکلی ، حتی سابقه خوردن گوشت خوک ووووووالی ماشاء الله سیئات
بقران وبه تمام مقدسات موبموی همه چیزایی که گفتم حقیقته
یادمون نمیره بی رحمانه چه آزاری ازش دیدیم…
اگه اسلام بگه این پدرلایق احترامه و در مقابلش نباید اف گفت نهایت بی عدالتیه
خواهشاً جواب بدید تا انصاف شما و عدالتتون که جلوه اسلامه رو بشناسیم.باسپاس

جواب: 

سلام بر شما

خواهرم ! پدر و مادر ریشه ی شما هستند. کسی که به والدن خود بی احترامی کند در واقع به خود بی احترامی کرده … اگر دین گفته در هر صورت به والدین (هر چند کافر و مشرک) احترام کن به دقیقا به خاطر خودتان است … از طرفی رحم از رحمت الهی منشق شده. یعنی کسی که با رحم رفتار خوبی دارد، به رحت الهی متصل میشود … این دستوراها بیان واقعیت هایی است در عالم هستی .. در واقع دین خیر و صلاح شما را می خواهد ودوست دارد تا از رحمت الهی فاصله نگیرید و از همین پدر بد اخلاق و . . . سکوی موفقیتی برای خود بسازید … ما گاهی اوقات از دیگران و علی الخصوص اخلاق و رفتار والدین خود گلایه داریم اما در مورد خود درنگی نمی کنیم. سعی کنیم قبل از آن که از والدین خود انتظار خوش اخلاقی داشته باشیم خودمان مزین به خوش اخلاقی باشید. (این مطلب را در رابطه با نظر دیگرتون عرض کردم که با نام ::حنانه:: مطرح فرمودید … البته می دانم که زندگی در کنار چنین پدری سخت است اما قدری صبوری بفرمایید، تا به زودی از میوه ی شیرین آن برخوردار شوید… :::اندکی صبـــر، سحــــر نزدیک است::: انشاء الله در همه ی مراحل زندگی و در پناه خدای متعال، شاد و سربلند باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به احترام به پدر و مادر

  • سلام خواستم به این خواهر عزیز بگویم اگرچه این پدر غیر قابل تحمل است اما همیشه به یاد داشته باش که این فرد(هر قدر هم بد)کسی هست که به اذن خدا تو از آن پدید آمدی اگر همه ی بدی هایش را در مقابل همین یک مورد هم بگذاری تو را آماده تر برای تحمل او میکند، شاید به خاطر همین مورد هست که برخی از بزرگان با این که پدرشان آنها را در مملکتی غریب رها کرده بود و به دنبال خوشی های خودش رفته بود هنگامی که بزرگ میشود وبه مرتبه ی والایی میرسد به این پدر که اینقدر در حقش بدی کرده بود باز هم احترام میگذارد والبته به یاد داشته باش که حرف و حکم خدا مقدم بر حرف و حکم والد است .

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی